Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 273 днів. За цей час ми опублікували 23458 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: facebook.com/AmiDPerov

На цих вихідних, 10-11 квітня, забудовник зруйнував маєток Уткіна за адресою вул. Симона Петлюри, 29, що неподалік від Центрального залізничного вокзалу.

На місце демонтажу двоповерхової будівлі ХІХ століття приїхали активісти. Як повідомляє ГО «Мапа реновації», руйнування кілька разів призупиняли, коли за викликом з’являлася поліція, але потім продовжували. Увечері 10 квітня прибули представники забудовника: юристи і «спортсмени»: «Юристи запевняли поліцію, що демонтажні роботи законні та вживали ненормативну лексику на адресу активістів. “Спортсмени” мовчки нагнітали».

Юрист і волонтер «Мапи реновації» Дмитро Перов повідомив, що представники забудовника намагалися розбити його телефон і запропонували йому «перевірити голову на міцність».

Під час демонтажу ділянку не огородили будівельним парканом, цегла падала просто на тротуар.

За зверненням громадської організації Шевченківська окружна прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом демонтажу будинку Уткіна. Руйнування будівлі розглядають як самоправство – стаття 356 Кримінального кодексу.

Фото: facebook.com/renovation.map

Прибутковий будинок купця Івана Уткіна було збудовано орієнтовно між 1890 та 1905 роками. За оцінкою краєзнавця Антона Короба, будівля перебувала в гарному стані, без ознак аварійності.

Забудовник не розмістив інформаційний стенд, який повідомляв би про його плани, утім відомо, що на місці двоповерхового будинку девелоперська компанія Zim Group планує звести 26-поверховий апарт-готель Times на 352 номери.

Фото: facebook.com/AmiDPerov. Праворуч – візуалізація Zim Group

У 2003 році ділянку передали компанії «Приват» в оренду на 25 років (до 2028-го) для експлуатації адміністративної будівлі. У серпні 2020 року Київрада намагалася розірвати договір оренди, посилаючись на те, що «недобросовісний землекористувач» уже почав зносити споруди на цій ділянці та планує будівництво багатоповерхового житлового комплексу, а це суперечить Генплану.

Фото: facebook.com/camrador

Згідно з юридичним аналізом Мапи реновації, цільове призначення земельної ділянки (лише експлуатація будівлі) не відповідає її використанню орендарем і порушує умови договору оренди.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button