Експерти прогнозують рекордне зростання викидів вуглецю в 2021 році
Міжнародне енергетичне агентство стверджує, що викиди вуглецю, пов'язані з енергетикою, можуть зрости на 1,5 мільярда тонн.
Міжнародне енергетичне агентство стверджує, що викиди вуглецю, пов'язані з енергетикою, можуть зрости на 1,5 мільярда тонн.
Фото: Martin Sepion, unsplash.com
Міжнародне енергетичне агентство прогнозує, що в 2021 році можуть зафіксувати друге за величиною збільшення викидів вуглецю за всю історію. Це, на думку експертів, зумовлено відновленням використання вугілля в Азії, пише Financial Times.
Глобальні викиди вуглецю, пов’язані з енергетикою, можуть зрости на 1,5 мільярда тонн до 33 мільярдів тонн цього року. Це нівелює ефект від зниження викидів на 80%, яке спостерігалося в 2020 році, коли пандемія коронавірусу та карантинні обмеження трохи мінімізували діяльність промисловості.
Експерти очікують, що активізація використання вугілля для виробництва електроенергії в Китаї призведе до глобального зростання викидів вуглецю в 2021 році. За словами директора МЕА Фатиха Біроля, економічне відновлення після коронавірусної кризи може сильно загострити проблему зміни клімату. Тому на кліматичному саміті він закликав світових лідерів взяти на себе зобов’язання і вдатися до «чітких і негайних дій».
Глобальні викиди вуглецю, пов’язані з енергетикою, були вищими в грудні 2020 року, ніж у тому ж місяці 2019. Глобальні викиди вуглецю в 2020 році були майже на 6% нижчими, ніж попереднього року, але ця тенденція почала змінюватися, коли економіки стали поступово виходити з локдаунів. МЕА прогнозує, що використання всіх видів викопного палива значно зросте у 2021 році.
Очікується, що попит на енергію зросте на 4,6% у 2021 році – порівняно із падінням на 4% у 2020 році, причиною стане попит з боку економік, що розвиваються.
Крім того, секретар Всесвітньої метеорологічної організації Петтері Таалас попередив про «20 відсотків ймовірності» того, що планета нагріється до 1,5 градуса протягом найближчих п’яти років.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті