У будинку на Подолі, де виявили рідкісний настінний розпис, зробили ремонт. Як він тепер виглядає?
Із виявлених розписів у під’їзді зберегли тільки фрагменти, замінили вікно на пластикове та поклали нову плитку.
Із виявлених розписів у під’їзді зберегли тільки фрагменти, замінили вікно на пластикове та поклали нову плитку.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У будинку 1910 року на Петра Сагайдачного, 16Б, торік під час ремонту маляри, знімаючи тинькування в під’їзді, виявили настінний розпис. Нещодавно ремонт у під’їзді закінчили, зафарбувавши більшість фресок та замінивши стару плитку на підлозі. За словами Юлії Мельник, спочатку розпис взагалі не хотіли залишати, а збережені фрагменти – заслуга небайдужих мешканців.
За словами краєзнавця Антона Короба, розпис не є авторською роботою якогось художника, а лише цікавим з огляду на рідкісне збереження подібніх зразків, прикладом оформлення приміщень загального користування у прибуткових будинках Києва кінця ХІХ- початку ХХ століття.
Про закінчення ремонту написали в телеграм-каналі Kyiv lover. Там написали, що «під’їзд повністю відреставрований: вікна замінили на пластик, стіни пофарбували, змінили плитку, подекуди жителі зберегли оригінальний метлах».
Раніше підлога у під’їзді була викладена метлаською плиткою виробництва заводу Дзєвульський та Ланге (Опочно).
Ремонт здійснювали коштом забудовника, який неподалік споруджує новобудову. Оскільки планували лише косметичний ремонт, а не реставрацію будинку, то за законом можна було обійтися без проєкту ремонтно-реставраційних робіт.
У Департаменті охорону культурної спадщини КМДА пояснили, що будинок перебуває на балансі керуючої компанії і, відповідно, саме вона має займатися реставрацією. Керуюча компанія, у свою чергу, фінансується з бюджету міста. За словами мешканця будинку Романа Любого, серед власників квартир не було одностайності щодо питання збереження розписів.
Будинок зведено у стилі раціонального модерну на початку ХХ століття, у період з 1909 по 1914 роки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті