Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: t.me/thekyivlover

У будинку 1910 року на Петра Сагайдачного, 16Б, торік під час ремонту маляри, знімаючи тинькування в під’їзді, виявили настінний розпис. Нещодавно ремонт у під’їзді закінчили, зафарбувавши більшість фресок та замінивши стару плитку на підлозі. За словами Юлії Мельник, спочатку розпис взагалі не хотіли залишати, а збережені фрагменти – заслуга небайдужих мешканців.

За словами краєзнавця Антона Короба, розпис не є авторською роботою якогось художника, а лише цікавим з огляду на рідкісне збереження подібніх зразків, прикладом оформлення приміщень загального користування у прибуткових будинках Києва кінця ХІХ- початку ХХ століття.

Про закінчення ремонту написали в телеграм-каналі Kyiv lover. Там написали, що «під’їзд повністю відреставрований: вікна замінили на пластик, стіни пофарбували, змінили плитку, подекуди жителі зберегли оригінальний метлах».


Раніше підлога у під’їзді була викладена метлаською плиткою виробництва заводу Дзєвульський та Ланге (Опочно).

Плитка до ремонту (фото: Юлія Мельник)

Ремонт здійснювали коштом забудовника, який неподалік споруджує новобудову. Оскільки планували лише косметичний ремонт, а не реставрацію будинку, то за законом можна було обійтися без проєкту ремонтно-реставраційних робіт.

Розпис до ремонту (фото: Юлія Мельник)

У Департаменті охорону культурної спадщини КМДА пояснили, що будинок перебуває на балансі керуючої компанії і, відповідно, саме вона має займатися реставрацією. Керуюча компанія, у свою чергу, фінансується з бюджету міста. За словами мешканця будинку Романа Любого, серед власників квартир не було одностайності щодо питання збереження розписів.

Будинок зведено у стилі раціонального модерну на початку ХХ століття, у період з 1909 по 1914 роки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button