Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 23640 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: chernobyladventure.com

Кабінет міністрів заніс радіолокаційну станція «Дуга» в Чорнобилі до Держреєстру нерухомих пам’яток України, повідомляє міністр культури Олександр Ткаченко.

«Хоча сама “Дуга” і зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, об’єкт є однією з візитівок Зони та її символом. До того, це рішення підсилить шанси України на внесення Чорнобильської зони до ЮНЕСКО в цілому», – зауважив Ткаченко.

Загоризонтна радіолокаційна станція «Дуга», або об’єкт «Чорнобиль-2», було збудовано наприкінці 1970-х років і введено в експлуатацію 1982 року. Це був об’єкт часів холодної війни, призначений для виявлення міжконтинентальних балістичних ракет відразу на старті. У такий спосіб хотіли попередити можливу ядерну атаку з боку США. Після катастрофи об’єкт заморозили.

«Дуга» – це велетенський комплекс антен, висота яких сягає 150 метрів, його видно майже з будь-якого місця зони відчуження. Вона видавала в ефірі характерний стукіт, за що її прозвали «Російський дятел».

У 2015 році вийшов американсько-британсько-український документальний фільм «Російський дятел», який здобув гран-прі фестивалю «Санденс». Стрічка ілюструє теорії змови навколо Чорнобильської катастрофи.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button