Радіолокаційну станцію «Дуга» в Чорнобилі визнали пам’яткою
Це рішення підсилить шанси України на внесення Чорнобильської зони до ЮНЕСКО в цілому, вважають у Мінкульті.
Це рішення підсилить шанси України на внесення Чорнобильської зони до ЮНЕСКО в цілому, вважають у Мінкульті.
Фото: chernobyladventure.com
Кабінет міністрів заніс радіолокаційну станція «Дуга» в Чорнобилі до Держреєстру нерухомих пам’яток України, повідомляє міністр культури Олександр Ткаченко.
«Хоча сама “Дуга” і зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, об’єкт є однією з візитівок Зони та її символом. До того, це рішення підсилить шанси України на внесення Чорнобильської зони до ЮНЕСКО в цілому», – зауважив Ткаченко.
Загоризонтна радіолокаційна станція «Дуга», або об’єкт «Чорнобиль-2», було збудовано наприкінці 1970-х років і введено в експлуатацію 1982 року. Це був об’єкт часів холодної війни, призначений для виявлення міжконтинентальних балістичних ракет відразу на старті. У такий спосіб хотіли попередити можливу ядерну атаку з боку США. Після катастрофи об’єкт заморозили.
«Дуга» – це велетенський комплекс антен, висота яких сягає 150 метрів, його видно майже з будь-якого місця зони відчуження. Вона видавала в ефірі характерний стукіт, за що її прозвали «Російський дятел».
У 2015 році вийшов американсько-британсько-український документальний фільм «Російський дятел», який здобув гран-прі фестивалю «Санденс». Стрічка ілюструє теорії змови навколо Чорнобильської катастрофи.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті