Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24980 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: facebook.com/kiev.klab

Міський голова Бучі Анатолій Федорук закликав Київраду укласти охоронний договір та відновити маєток Штамма. Будівля розташована в Бучі, але перебуває на балансі Києва. Бучанський голова нарікав, що надсилали численні звернення до балансоутримувача, але отримували «відписки».

«Ми готові співфінансувати реконструкцію маєтку Штамма, він слугуватиме як об’єкт рекреаційного призначення Києву, так і Бучанській громаді. Для визначення вартості робіт потрібно провести експертну оцінку самої будівлі. Але я думаю, це десятки і десятки мільйонів гривень», – заявив Федорук у коментарі KV.

Фото: facebook.com/kiev.klab

Будівля, схожа на мисливський замок, розташована на вулиці Києво-Мироцькій. Будівлю у неороманському стилі було збудовано на початку ХХ століття на замовлення інженера Штамма. Маєток оточував парк, зараз занедбаний. Штамм полишив будинок у 1917 році внаслідок Жовтневої революції. Донещодавна маєток слугував дитячим санаторієм «Дружній».

У 2004 році в санаторії сталася пожежа, дві працівниці, які виносили дітей з будівлі, дістали опіки. Після цієї пожежі «Бучанський замок» стоїть занедбаним. У 2019 році маєток Штамма було внесено до Переліку об’єктів культурної спадщини Київської області.

Фото: facebook.com/kiev.klab

У Департаменті охорони здоров’я КМДА послалися на розпорядження про реконструкцію санаторію від 2004 року та заявили, що зараз вирішується питання щодо історико-містобудівного обґрунтування, умов і обмежень тощо.

Фото: facebook.com/kiev.klab

Депутат Київради, адвокат Роман Титикало вважає, що найкраще було б передати будівлю на баланс Бучанської громади.

«У Бучі лише дві історичні пам’ятки – це залізнична станція і, власне, цей маєток. Вони готові фінансувати цей об’єкт повністю… У Києві дуже багато історичних пам’яток, які вони не можуть привести до ладу. Дуже сумніваюсь, що вони це робитимуть у Бучі», – припускає він.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button