Студенти Академії мистецтв звинуватили викладачів у ксенофобії. Що трапилося?
Викладачі в соцмережі висловлювались погрозами та лайкою щодо випускників єврейського і кримсько-татарського походження.
Викладачі в соцмережі висловлювались погрозами та лайкою щодо випускників єврейського і кримсько-татарського походження.
Фото: zagranitsa.com
У Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури студенти єврейського і кримськотатарського походження скаржаться на ксенофобію. Викладачі нецензурною лайкою та погрозами висловлюються на їхню адресу, йдеться в сюжеті телекомпанії СТБ.
Так, один із випускників Халіл Дервішев взяв участь в обговоренні виборів ректора закладу в Facebook. Тоді як викладач історії мистецтв Ігор Дудник підтримував іншу кандидатуру. Все закінчилося тим, що Дудник написав про кримськотатарського студента образливі коментарі та матірний пост у соцмережі.
«Татарва нехай притихне, ми їх притулили, зрадників, а вони…», – написав педагог.
У зв’язку з цим Меджліс кримськотатарського народу готує звернення до адміністрації вишу щодо таких висловів викладача, який в даний час пішов на лікарняний. Крім того, він заявив, що «батьківщина кримських татар – Узбекистан». Безуспішно напоумити викладача у коментарі прийшов історик Вахтанг Кіпіані.
Це не єдиний схожий скандал у академії. Інший викладач, академік і секретар Спілки художників Михайло Гуйда, який зараз знаходиться у відпустці, теж обізвав студента в Facebook.
«Без тебе жидви в академії вистачає», – написав академік випускнику Федору Олександровичу. Той зізнається, що звик до такого ставлення до себе в навчальному закладі. За словами випускника, це звичайна лексика цього викладача та інших академіків.
У свою чергу виконувач обов’язків ректора академії Остап Ковальчук виправдовується, що «вчена рада не засудила антисемітські висловлювання нашого професора». Більш того, за його словами, «зараз вже не ті часи, коли за ідеологічні висловлювання звільняють людей з роботи».
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті