Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Андрій Коболєв з котиком. Фото: facebook.com/andriy.kobolyev

28 квітня Кабінет міністрів звільнив з посади голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва, який очолював компанію з 2014 року.

Натомість головою «Нафтогазу» призначили Юрія Вітренка, який до того керував Міністерством енергетики, а ще раніше – працював власне у «Нафтогазі», зокрема як виконавчий директор.

Міністерство, своєю чергою, очолить Герман Галущенко, віцепрезидент «Енергоатому». За це сьогодні, 29 квітня, проголосувала Верховна Рада. Це перший міністр енергетики за півтора року – до нього були виконувачі обов’язків, повідомляє LB.ua.

Кабмін пояснив рішення звільнити Коболєва тим, що за минулий рік «Нафтогаз» зазнав 19 мільярдів гривень чистого збитку, в той час як від компанії очікували 11,5 мільярда гривень прибутку.

Коболєв повідомив, що дізнався про своє звільнення з новин.

«Остання приємність, яку дозволив собі як очільник Нафтогазу, – підписав рішення про початок сейсмічних робіт на Чорноморському шельфі», – заявив він.

Пресслужба «Нафтогазу» назвала звільнення юридичною маніпуляцією: «Звільнення наглядової ради на дві доби заради прийняття рішення про звільнення голови правління є наругою над засадничими принципами корпоративного управління державними підприємствами».

«Спосіб, у який сьогодні була ухвалена серія рішень щодо органів управління Нафтогазу, демонструє повернення до практики ручного управління державними підприємствами», – наголосили в газовій компанії.

Натомість новий голова «Нафтогазу» Вітренко вважає, що держава як активний власник компанії має право і обов’язок реагувати на проблеми в компанії.

«Коли ти подаєш фінплан і обіцяєш щось, а потім замість запланованих 11 мільярдів гривень прибутку ти отримуєш 19 мільярдів гривень збитку, то це призводить до того, що твій власник реагує», – зазначив він агентству Інтерфакс-Україна.

На звільнення Коболєва вже відреагували за кордоном. Речник Держдепартаменту США Нед Прайс наголосив на необхідності «поваги до корпоративного управління, прозорості, чесності в енергетичному секторі – хай то приватне чи державне підприємство». Посли країн Великої сімки (G7) заявили, що управління держпідприємствами має бути вільним від політичного втручання.

Видання Bloomberg припускає, що звільнення голови «Нафтогазу» може ускладнити перемовини між Україною та Міжнародним валютним фондом, який підтримував Коболєва.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button