Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: facebook.com/GoldenGlobes

Американські інституції, голлівудські актори, платформи Netflix і Amazon та інші долучилися до бойкоту кінопремії «Золотий глобус» через звинувачення у расовій і гендерній дискримінації, зокрема в браку жінок і чорних у складі журі.

Найбільша криза в історії кінопремії почалася ще в лютому, перед 78-ю церемонією нагородження. Нагороди присуджує Голлівудська асоціація іноземної преси (HFPA) – за номінантів голосують журналісти, які спеціалізуються на кінотематиці. Як виявилося, цьогоріч серед 86 членів журі не було жодної чорної людини.

Крім того, спосіб визначення переможців називають непрозорим, а журі підозрюють у корупції. До «Золотого глобусу» висуваються й інші претензії, наприклад, щодо адекватності номінацій. Так, фільм жахів «Пастка» (Get Out) номінувався у категорії «Комедія/Мюзикл». Чимало хто здивувався присутності серед нещодавніх номінантів телесеріалу «Емілі в Парижі», не надто високо оціненого критиками.

Хмизу в вогнище невдоволення підкинув колишній голова HFPA Філіп Берк, який перепостив статтю з ультраправого сайту з критикою руху Black Lives Matter.

У березні понад сто PR-компаній заявили про припинення підтримки і підписали відкритого листа з закликом реформувати «Золотий глобус».

Голлівудська асоціація іноземної преси спробувала переконати кіноспільноту, що зробить вручення кінопремії інклюзивнішим і презентувала проєкт реформ. Зокрема, пообіцяли, що додадуть до складу журі ще 20 членів, серед яких можуть бути й чорні люди (про що свідчить доволі обтічне формулювання). Також планують скасувати низку вимог – щодо проживання членів журі у Південній Каліфорнії, щодо роботи на офлайн-медіа тощо. Але багато хто визнав ці наміри недостатніми.

Актор Марк Раффало зазначив, що анонсовані HFPA реформи розчаровують. «Як нещодавній лауреат “Золотого глобусу” не можу пишатися цією нагородою», – заявив він.

Акторка Скарлетт Йоганссон закликала представників кіноіндустрії бойкотувати «Золотий глобус». За її словами, окремі члени HFPA дозволяли собі сексистські ремарки, які межують із харасментом.

Актор Том Круз повернув три нагороди «Золотий глобус», які він отримав за ролі у фільмах «Народжений четвертого липня», «Джеррі Магвайр» та «Магнолія».

Netflix та Amazon заявили, що припиняються співпрацю з HFPA, доки та не здійснить «суттєвіших змін». Телекомпанія NBC заявила, що не транслюватиме церемонію у наступному році.

Оглядачі зазначають, що такі церемонії, як «Золотий глобус», загалом втрачають увагу аудиторії. Цьогоріч «Оскар» зіткнувся з 60-процентним падінням рейтингу переглядів.

За матеріалами: Variety, BBC, The Guardian, ScreenRant.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button