Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Ілюстрація: kryminal.localhistory.org.ua

Команда істориків запустила інтерактивний онлайн-проєкт «Кримінальні історії цісарського Львова». Спецпроєкт журналу «Локальна історія» охоплює дев’ять анімованих історій, написаних на основі газетних повідомлень межі ХІХ–ХХ століть.

Укладачі хотіли показати, що Львів межі ХІХ–ХХ століть – це не тільки розкішна архітектура і кав’ярні, але і злочинні драми, пограбування і вбивства.

Ілюстрація: kryminal.localhistory.org.ua

«Львів у складі держави Габсбурґів багатьом ввижається близьким до ідеалу. Місто розросталося і збагачувалося, походи до храмів чергувалися з відвідинами театрів. Ресторани і кав’ярні не могли вмістити всіх охочих», – розповідає автор проєкту Денис Мандзюк.

Ілюстрація: kryminal.localhistory.org.ua

«Але зовсім іншим постає Львів на сторінках тогочасної преси. Дописувачі скаржилися на брудні вулиці та неохайні кам’яниці. За яскравими вивісками часто ховалися бідність і розруха. Будинки розпусти, картярські притони, жебраки, вар’яти, кишенькові злодії. Ледь не щомісяця на смітнику знаходили труп немовляти. Майже щотижня, а іноді й по кілька разів, траплялося самогубство», – зауважує історик.

Скріншот з сайту kryminal.localhistory.org.ua

На головній сторінці читач знайде будинок з дев’ятьма активними віконцями, за кожним з яких ховається моторошна історія злочину. Заголовки цих історій цілком пасували би детективному роману: «Фатальна ніч у маєтку “Вишенька”», «Два трупи на вулиці Костюшка», «Він, вона, лікар, дуель» тощо.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button