Аеропорт Жуляни закриють на 8 місяців, щоб побудувати нову смугу
Нова смуга дозволить приймати всі літаки Wizz Air.
Нова смуга дозволить приймати всі літаки Wizz Air.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Аеропорт «Київ» у 2023 році закриють на 8-9 місяців, щоб подовжити і посилити смугу. В ході робіт Жуляни отримають фактично нову смугу. Про це повідомив голова ради директорів підприємства Денис Костржевський, повідомляє Avianews.
Реконструкція смуги дозволить без обмежень приймати всі літаки базового лоукостера Wizz Air — Airbus A320 і A321. Через те, що останній тип літака не може літати в Жуляни з повним завантаженням, Wizz Air вирішив відкрити новий дальній рейс з Абу-Дабі в аеропорт Бориспіль.
У ході ремонту будівельники демонтують старе покриття з асфальту, посилять основу, а потім зведуть нове покриття з бетону, яке матиме міцність PCN 72. Довжину смуги в ході робіт хочуть збільшити на 460 метрів до 2770 метрів. Роботи включатимуть посилення покриття руліжних доріжок і перону зі стоянками для літаків, щоб їх могли використовувати більш важкі авіалайнери.
Також один з двох курсів смуги отримає інструментальну систему посадки ILS категорії II ICAO. Це дозволить літакам сідати в «Київ» при видимості не менше 350 метрів. Зараз в аеропорту працює ILS категорії I ICAO. В результаті польоти припиняються, коли видимість впаде менш як на 800 метрів.
У 2021 році аеропорт хоче визначити проєктувальника робіт, у 2022 році провести посилення поверхні аеродромних покриттів без припинення польотів, а у 2023 році приступити до робіт на смузі із закриттям аеродрому на приймання літаків. Приблизна вартість робіт з оновлення аеродрому може коштувати до п’яти мільярдів гривень.
У червні 2020 року керівництво аеропорту вирішило скоротити половину своїх співробітників для порятунку підприємства від банкрутства. У лютому 2021 року мер Києва Віталій Кличко підписав розпорядження КМДА про реконструкцію у 2021-2025 роках аеродрому.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті