Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: unsplash.com

Незалежна комісія, створена Всесвітньою організацією охорони здоров’я, заявила, що можна було запобігти пандемії Covid-19. Для цього ВООЗ мала оголосити глобальну надзвичайну ситуацію раніше, ніж це було зроблено, пише ВВС.

Незалежна комісія з питань готовності та реагування на пандемію створила звіт під назвою «Covid-19: Зробіть це останньою пандемією».

«Ситуації, в якій ми опинились сьогодні, можна було запобігти. Це пов’язано з незліченною кількістю невдач, прогалин і затримок у готовності та реагуванні», – заявила співголова комісії Елен Джонсон Сірліф, колишня президентка Ліберії.

Фахівці стверджують, що надзвичайний комітет ВООЗ мав оголосити спалах в Китаї надзвичайною ситуацією на міжнародному рівні за тиждень раніше. Зокрема, організація мала ухвалити рішення  на своєму першому засіданні 22 січня минулого року, замість 30 січня.

Наступний місяць після декларації ВООЗ був «втрачений», оскільки країни не вжили відповідних заходів, вважає колегія.

Потім ВООЗ стримували власні правила, згідно з якими обмеження на поїздки мали бути крайнім заходом. У той час Європа та США витратили весь лютий і почали діяти лише тоді, коли почали переповнюватися лікарні. Коли країни мали готувати свої системи охорони здоров’я до напливу пацієнтів, значна частина світу зав’язла у боротьбі за захисне обладнання та ліки. Пандемію у звіті називають «Чорнобилем XXI століття».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button