Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: objor.com

У соцмережах з’явилися повідомлення про закриття ресторану «Вавілон» у Будинку кіно на вулиці Саксаганського. Цей заклад був одним із небагатьох, які зберегли радянський інтер’єр. Його закриття багатьма сприймається як тривожний дзвіночок на тлі чуток про можливий продаж самого Будинку кіно.

Адміністрація Будинку кіно заперечує інформацію про те, що ресторан закривається назавжди. У коментарі сайту Сьогодні заявили, що «Вавілон» переживає труднощі через карантин, але вони тимчасові.

«Просто зараз іде заміна директора через те, що не було ні прибутку, ні клієнтів. Щоб ресторан працював, необхідні зміни. Але закривати ресторан ми не плануємо», – заявили в Будинку кіно.

Арткритики Костянтин Дорошенко та Ксенія Малих відвідали «Вавілон» в його останній день роботи і запевняють, що весь персонал звільнився 14 травня. У цей вечір прихильники ресторану влаштували прощання з ним.

«Проводжаючи колектив закладу, завсідники аплодували стоячи, знову і знову вимагаючи налити на біс. Я грала на роялі та співала про інститутку, фотографувалася в колоритних інтер’єрах», – розповідає Неллі Шилова.

Директорка Олена Прийомиш підтвердила закриття «Вавилону» у коментарі The Village Україна. За її словами, вона почала керувати закладом рік тому як антикризова менеджерка, але почалася пандемія, яка відчутно вдарила по ресторанному бізнесу.

Тобто ресторан «Вавілон» таки закривається – принаймні тимчасово; звільнилися керівництво і персонал закладу. Чи зможе відновитися робота ресторану згодом? Керівництво Будинку кіно запевняє, що так.

«Хочеться забрати його інтер’єр повністю, з усіма деталями, навіть тими, що здаються сьогодні безглуздими… Це не просто шинок, це місце пам’яті, змішання і тяжіння культурних страт і поколінь… У Берліні тріпотять над такими місцями, кожна потертість і пошарпаність в інтер’єрі додає їм шарму», – переконаний Дорошенко.

Читайте також: Тепла ностальгія: похід культовими наливайками Києва

Фото: objor.com

У квітні також ширилися чутки про можливу приватизацію Будинку кіно. Членкиня Спілки кінематографістів (будинок перебуває у власності НСКУ) Людмила Горделадзе заявила Vesti.ua, що «правильніше було б продати Будинок кіно» й навіть назвала можливу суму – вісім мільйонів доларів. Водночас вона визнала, що інші члени спілки її не підтримали.

НСКУ заперечує плани продати Будинок кіно, але визнає, що інституція переживає кризу через хронічну нестачу фінансування. Від держави Будинок кіно отримує символічні 300 тисяч гривень на рік.

Будинок кіно – чотириповерхова споруда зі скла і бетону, зведена 1974 року за проєктом Федіра Боровика.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button