Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 288 днів. За цей час ми опублікували 23569 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Усі фото: Alex Shoots Buildings

У чеському Брно реконструювали бруталістську будівлю автовокзалу «Звонарка». Проєкт розробила місцева студія Chybik + Kristof, повідомляє Dezeen.

Оригінальну споруду звели за проєктом архітектора Радуша Русса у 1988 році. Десять років тому Chybik + Kristof самі звернулися до власників автобусного термінала з пропозицією реконструювати будівлю. Автовокзал на той час був у не найкращому стані й фактично розвалювався.

Архітектори, які адвокатують збереження бруталістської спадщини, прагнули зберегти й відновити «Звонарку». Вони запустили інформаційну кампанію в соцмережах. Зрештою ініціатива заручилася підтримкою влади та приватних сторін, і в 2015 році отримала фінансування.

Якби не це втручання, «Звонарка» продовжувала би руйнуватися і зрештою могла би повторити долю таких бруталістських споруд, як готель «Прага» та «Трансгаз» у столиці Чехії, що їх знесли кілька років тому.

«Демонтаж є глобальною проблемою. Наша роль як архітекторів полягає в тому, щоб налагодити діалог і показати, що ми більше не діємо з чистого листа. Ми маємо також зважати на вже існуючу архітектуру і працювати з нею, поступово переходячи від творення до перетворення», – пояснює Мікал Крістоф, засновник студії.

Одним із головних завдань було створення у автовокзалі доступного простору. Проєктувальники прибрали внутрішні стіни та добудови, зведені у 1990-х роках, щоб наповнити приміщення світлом. Це також посилило зв’язок вокзалу з містом навколо.

Найпомітнішим доповненням стала червона хвилеподібна структура, яка плавно виростає з землі, утворюючи навіс для кас, зони очікування та буфету.

Сталеві труби під дахом пофарбували у білий колір, також додавши освітлення. На рівні вулиці створили другий вхід, додали нові платформи та розробили систему навігації.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button