Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 305 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Jasmin Sessler / Unsplash

Лише 20 компаній разом виробляють 55% всіх одноразових пластикових відходів світу. Про це йдеться в дослідженні Plastic Waste Makers, повідомляє The Guardian.

Серед цих компаній – як транснаціональні корпорації, так і державні підприємства. Найбільшим пластиковим забруднювачем виявилася американська нафтова компанія ExxonMobil – 5,9 мільйона тонн. Американська хімічна корпорація Dow відповідальна за 5,5 мільйона тонн пластикового сміття, а китайська нафтогазова компанія Sinopec – за 5,3 мільйона.

11 компаній зі списку базуються в Азії, чотири в Європі, три у Північній Америці, одна в Південній Америці й іще одна – на Близькому Сході. Виробництво пластику фінансується такими банками, як Barclays, HSBC, Bank of America, Citigroup і JPMorgan Chase.

Загалом за даними 2019 року, у світі було вироблено 130 мільйонів тонн одноразового пластику.

При цьому, як виявило дослідження, найбільше одноразового пластику на душу населення виробляє Австралія (59 кілограмів на людину). За нею йдуть США (53), Південна Корея (44), Велика Британія (44) та Японія (37).

Зазвичай переробляється лише 10%-15 одноразового пластику. У 2019 році лише 2% одноразового пластику було вироблено з вторинної сировини. За прогнозами, до 2050 року пластик генеруватиме 5%-10% парникових газів.

Читайте також: У Дубаї сотні верблюдів померли в пустелі, наївшись пластикових відходів

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button