Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Ayad Hendy, unsplash.com

В Європі до 2030 року планують вдвічі збільшити кількість велосипедистів. Таку ціль поставили представники 56 країн, підписавши Пан’європейський план з популяризації їзди на велосипедах.

Ініціатором розробки плану стала Австрія. В країні перебудують транспортну систему і змістять акцент на велосипедний транспорт і ходьбу пішки. В уряді впевнені, що «ці способи пересування зменшують ризик серцево-судинних захворювань і поліпшують загальний стан людини».

Згідно з планом, до 2030 року підписанти повинні:

  • розробити національну політику і національні плани велосипедного руху;
  • зміцнити безпеку в цій сфері так, щоб удвічі скоротити число травм і смертельних випадків у результаті дорожньо-транспортних пригод за участю велосипедистів;
  • інтегрувати велосипедний рух в міське планування і в національні плани охорони здоров’я.

Крім цього, реалізація плану з просування їзди на велосипедах, зокрема, дозволить створити 400 тисяч нових робочих місць. На сьогодні в європейському регіоні на такій роботі зайняті 750 тисяч осіб.

Передбачені заходи також дозволять на вісім мільйонів тонн скоротити викиди парникових газів, позбутися пробок на дорогах і більш ефективно використовувати міський простір. Наприклад, на паркування велосипеда потрібно у вісім разів менше місця, ніж на паркування автомобіля. Економічні вигоди лише від скорочення числа заторів на дорогах складуть близько 4,9 мільярда доларів.

Раніше ми писали, що одним із кращих способів швидкого скорочення викидів від транспорту є заміна автомобілів на їзду на велосипеді та ходьбу.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button