У Німеччині придумали вуличний еколіхтар, який живиться енергією вітру
Енергоефективний ліхтар створив студент Берлінського університету мистецтв Тобіас Трубенбахер.
Енергоефективний ліхтар створив студент Берлінського університету мистецтв Тобіас Трубенбахер.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Студент Берлінського університету мистецтв Тобіас Трубенбахер створив вуличний ліхтар Papilio, який заряджається від вітряної турбіни, повідомляє Fast Company.
Крім автономного джерела живлення, ліхтар має датчик руху. Це дозволяє не витрачати заряд без потреби. Лампа вмикатиметься тільки при наближенні перехожого.
Частина ліхтаря, яка обертається, зроблена з гнутого листового металу і підключена до генератора потужністю 300 Вт, пише Designboom. Для роботи напрямок вітру не має значення. Ротор обробляє як вертикальні (природний вітер), так горизонтальні повітряні потоки. Акумуляторна батарея накопичує вироблену електроенергію. Це дозволяє ліхтарю працювати повністю автономно без додаткового облаштування підземної інфраструктури електропостачання.
Як відзначили в Fast Company, близько 83% населення світу живе під зовнішнім освітленням. Вуличні ліхтарі створюють світлове забруднення, яке заважає міграції тварин і негативно позначається на біорізноманітті.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті