Українські теплостанції найбільше забруднюють повітря у Європі (дослідження)
Україна виробляє 72% всіх викидів зольного пилу в Європі, 27% двоокису сірки та 16% оксидів азоту.
Україна виробляє 72% всіх викидів зольного пилу в Європі, 27% двоокису сірки та 16% оксидів азоту.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Українська теплова генерація посідає перше-друге місце за викидами основних небезпечних речовин у Європі. Водночас обсяги не відповідають нормативам Євросоюзу, повідомляє організація «Екодія».
Згідно з даними міжнародного аналітичного центру EMBER, Україна відповідає за 72% всіх викидів зольного пилу в Європі, 27% двоокису сірки та 16% оксидів азоту.
В Україні є вісім електростанцій, які мають найбільші викиди зольного пилу. Зокрема, це Курахівська, Бурштинська, Трипільська, Луганська, Зміївська, Вуглегірська, Слов’янська, Ладижинська ТЕС. Всі вони були введені в експлуатацію у 60-70-х роках минулого століття.
Ці мікрочастки пилу в забрудненому повітрі є причиною близько 80% передчасних смертей, пов’язаних з викидами вугільних електростанцій у Європі.
Щодо викидів двоокису сірки (SO2), Бурштинська ТЕС займає перше місце на континенті. Станція є найстарішою серед десяти головних забрудників. Вона також запрацювала в 1960-х роках минулого століття. Серед першої тридцятки Україні належать 12 станцій. Ця речовина може провокувати накопичення рідини в легенях та сприяти хронічним захворюванням.
За викидами оксидів азоту (NOx) Запорізька ТЕС посідає друге місце серед найбільших забрудників. З тридцятки найбільших забрудників Україні належить дев’ять.
У дослідженні зауважують, що з моменту приєднання України до Договору про Енергетичне Співтовариство у 2011 році жодна з українських ТЕС не була приведена у відповідність до вимог Директив Євросоюзу щодо викидів.
Дев’ять з 15 українських теплоелектростанцій належать ДТЕК Ріната Ахметова, а також – 17 шахт, вуглезбагачувальні комплекси та металургійні та коксохімічні підприємства, об’єднані в холдинг Метінвест. З 20 найбрудніших підприємств теплової енергетики дев’ять належать ДТЕК, три ТЕС – Центренерго, одна ТЕС – народному депутату від групи «Довіра» Максиму Єфімову, а найбрудніші ТЕЦ – екснардепу Анатолію Шкрібляку.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті