Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Бурштинська ТЕС. Фото: uie.kiev.ua

Українська теплова генерація посідає перше-друге місце за викидами основних небезпечних речовин у Європі. Водночас обсяги не відповідають нормативам Євросоюзу, повідомляє організація «Екодія».

Згідно з даними міжнародного аналітичного центру EMBER, Україна відповідає за 72% всіх викидів зольного пилу в Європі, 27% двоокису сірки та 16% оксидів азоту.

В Україні є вісім електростанцій, які мають найбільші викиди зольного пилу. Зокрема, це Курахівська, Бурштинська, Трипільська, Луганська, Зміївська, Вуглегірська, Слов’янська, Ладижинська ТЕС. Всі вони були введені в експлуатацію у 60-70-х роках минулого століття.

Ці мікрочастки пилу в забрудненому повітрі є причиною близько 80% передчасних смертей, пов’язаних з викидами вугільних електростанцій у Європі.

Щодо викидів двоокису сірки (SO2), Бурштинська ТЕС займає перше місце на континенті. Станція є  найстарішою серед десяти головних забрудників. Вона також запрацювала в 1960-х роках минулого століття. Серед першої тридцятки Україні належать 12 станцій. Ця речовина може провокувати накопичення рідини в легенях та сприяти хронічним захворюванням.

За викидами оксидів азоту (NOx) Запорізька ТЕС посідає друге місце серед найбільших забрудників. З тридцятки найбільших забрудників Україні належить дев’ять.

У дослідженні зауважують, що з моменту приєднання України до Договору про Енергетичне Співтовариство у 2011 році жодна з українських ТЕС не була приведена у відповідність до вимог Директив Євросоюзу щодо викидів.

Дев’ять з 15 українських теплоелектростанцій належать ДТЕК Ріната Ахметова, а також – 17 шахт, вуглезбагачувальні комплекси та металургійні та коксохімічні підприємства, об’єднані в холдинг Метінвест. З 20 найбрудніших підприємств теплової енергетики дев’ять належать ДТЕК, три ТЕС – Центренерго, одна ТЕС – народному депутату від групи «Довіра» Максиму Єфімову, а найбрудніші ТЕЦ – екснардепу Анатолію Шкрібляку.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button