Жителі Києва зможуть обрати вулиці, де створять «живі огорожі»
У парку Захисників України вже облаштували живопліт з грабу.
У парку Захисників України вже облаштували живопліт з грабу.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Для огородження парку Захисників України на вулиці Вінницькій у Солом’янському районі облаштували живу огорожу. По його периметру росте живопліт із граба, який висаджували у 2016-2019 роках, пише Київзеленбуд. За цей період у парку було висаджено більш як 2400 таких дерев.
Нещодавно в Управлінні екології та природних ресурсів КМДА повідомили про ідею масштабно додати в «зелену карту» Києва живопліт. На сторінці в Facebook вони поцікавились, на яких вулицях міста в першу чергу кияни б хотіли бачити екологічну огорожу.
Граб – тіньовитривале невибагливе дерево, добре кущиться і легко переносить стрижку. При формуванні крони граби створюють суцільний зелений екран висотою від трьох метрів. Жива огорожа захищає територію від вітру, є природним фільтром від пилу, поглинає шум та очищує повітря.
За даними Atmospheric Environment, у містах зі щільною забудовою невисокі чагарники краще очищують повітря, ніж високі дерева. Як зазначив автор дослідження, живі огорожі корисні тим, що очищують повітря «на рівні вихлопної труби». Разом з тим, науковці закликають висаджувати у містах більше дерев.
У Королівському садівничому товаристві також дійшли висновку, що живопліт вздовж дороги знижує забрудення повітря на 20% у порівнянні з іншими деревами та кущами. Наприклад, живопліт довжиною лише один метр здатний поглинути стільки викидів, скільки автомобіль продукує за 800 кілометрів руху.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті