Жителі Києва зможуть обрати вулиці, де створять «живі огорожі»
У парку Захисників України вже облаштували живопліт з грабу.
У парку Захисників України вже облаштували живопліт з грабу.
Фото: facebook/zelenbud
Для огородження парку Захисників України на вулиці Вінницькій у Солом’янському районі облаштували живу огорожу. По його периметру росте живопліт із граба, який висаджували у 2016-2019 роках, пише Київзеленбуд. За цей період у парку було висаджено більш як 2400 таких дерев.
Нещодавно в Управлінні екології та природних ресурсів КМДА повідомили про ідею масштабно додати в «зелену карту» Києва живопліт. На сторінці в Facebook вони поцікавились, на яких вулицях міста в першу чергу кияни б хотіли бачити екологічну огорожу.
Граб – тіньовитривале невибагливе дерево, добре кущиться і легко переносить стрижку. При формуванні крони граби створюють суцільний зелений екран висотою від трьох метрів. Жива огорожа захищає територію від вітру, є природним фільтром від пилу, поглинає шум та очищує повітря.
За даними Atmospheric Environment, у містах зі щільною забудовою невисокі чагарники краще очищують повітря, ніж високі дерева. Як зазначив автор дослідження, живі огорожі корисні тим, що очищують повітря «на рівні вихлопної труби». Разом з тим, науковці закликають висаджувати у містах більше дерев.
У Королівському садівничому товаристві також дійшли висновку, що живопліт вздовж дороги знижує забрудення повітря на 20% у порівнянні з іншими деревами та кущами. Наприклад, живопліт довжиною лише один метр здатний поглинути стільки викидів, скільки автомобіль продукує за 800 кілометрів руху.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті