На території ВДНГ планують збудувати президентський університет. Де саме?
На 16 гектарах Виставкового центру збудують 11 кампусів.
На 16 гектарах Виставкового центру збудують 11 кампусів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
На 16 гектарах, що на території Виставкового центру, протягом трьох років планують збудувати президентський університет. Володимир Зеленський підписав указ про створення закладу 31 травня.
Президентський університет готуватиме спеціалістів таких напрямків, як інформаційні технології, кібербезпека та штучний інтелект, нанотехнології, аерокосмічні, енергетичні технології, біотехнології тощо. Університет фінансуватиметься за державні та приватні кошти. Буде передбачена можливість компенсації вартості навчання з боку роботодавця.
Міністр освіти і науки Сергей Шкарлет повідомив, що університет займатиме ділянку площею 16 гектарів на ВДНГ. Загальна площа забудови складатиме 25,8 тисячі квадратних метрів.
«Розвиток президентського університету спільно з біокластером і біоклінікою є логічним завершенням просторового розвитку території ВДНГ», – цитує міністра Інтерфакс-Україна.
Згідно з концепцією, на території закладу розміщуватимуться 11 кампусів, серед яких п’ять профільних наукових кампусів, адміністративний корпус, апарт-готель для студентів, апарт-готель для педагогів, лікарня, дипломатична служба і корпус з офісами іноземних компаній.
Концепцію мають затвердити до липня цього року, а завершити будівництво планують до вересня 2023 року. Реалізація всього проєкту, разом із документацією, новим будівництвом й обладнанням, коштуватиме 7,2 мільярда гривень.
Експоцентр має концепцію розвитку на 40 років, яку було презентовано у 2017-му. Згідно з нею, передбачається віддати під освітній квартал 16 гектарів на південний схід від центрального павільйону.
За концепцією розвитку ВДНГ, нові кампуси споруджуватимуть між наявними павільйонами. Масштаб будівель має відповідати людському виміру і не «принижувати велич» історичної забудови.
Нагадаємо, нещодавно компанія «Метінвест» Ріната Ахметовав анонсувала спорудження університету «Метінвест Політехніка» в Маріуполі, на території міського саду. Після протестів місцевих жителів компанія погодилася обрати інше місце.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті