Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 125 днів. За цей час ми опублікували 25009 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Антон Короб

КМДА планує заборонити перебудовувати особняк Пилипа Баккалинського на вулиці Юрія Іллєнка, 30 – тільки реставрувати. Відповідний проєкт підготував заступник голови КМДА Володимир Прокопів.

У квітні Київрада передала ділянку під особняком Баккалинського для забудови щонайменше дев’ятиповерховим офісним центром. Проєкт не передбачав реставрації садиби, а лише нове будівництво на її місці.

Однак незабаром після розголосу 120-річній будівлі надали статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини.

«Особняк Баккалинського внесено до реєстру як щойно виявлений об’єкт культурної спадщини. А це означає, що руйнувати чи перебудовувати будівлю не можна», – зазначив Володимир Прокопів.

Проєкт рішення, який розгляне Київрада, дозволить забудовнику виключно реставрувати особняк, не завдаючи пам’ятці жодної шкоди.

Один із варіантів забудови колишньої садиби (ARS LONGA)

Особняк Баккалинського, споруджений у 1901 році в стилі неоренесанс, за словами краєзнавця Антона Короба, є рідкісним зразком одноповерхового особняка середнього класу, якими були забудовані багато вулиць Києва.

«Сто років тому таких будинків було тисячі – одноповерхових мурованих особняків середнього класу, в яких власник міг ще влаштувати одну чи дві квартири для здавання в оренду. Наразі кількість всіх збережених одноповерхових житлових будинків до 1917 року у тодішніх міських межах не перевищує 50. Особливо цінним є особняк для історії Лук’янівки, адже він ілюструє історію заселення місцевості, професійно-становий характер її населення, зумовлений наявністю казарм та інших військових об’єктів», – пише він.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button