Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 247 днів. За цей час ми опублікували 23266 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах


У Берліні почали будувати перший багатоконфесійний центр богослужінь «Дім Єдиного» (House of One), пише The Guardian. Метою його створення є об’єднання людей, які сповідують християнство, іслам та іудаїзм.

Мечеть, синагога і церква будуть об’єднані в місці на Лейпцизькій вулиці, в районі, звідки бере свій історичний початок Берлін, і на колишньому фундаменті церкви святих Петра та Павла XIII століття, яка сильно постраждала під час Другої світової війни. Її руїни були знесені в 1960-х роках.

Основне будівництво почнеться восени і, як очікується, триватиме чотири роки. Тижневик Die Zeit назвав храм «найбільш вражаючим церковним будівельним проєктом Німеччини».

Вартість проєкту – 47 мільйонів євро, з яких уряд Німеччини виділив – 20 мільйонів, місцева влада – десять мільйонів, пожертвування – дев’ять мільйонів. Очікується, що суму, яка залишилась, зберуть протягом наступних чотирьох років.

Проєкт розробило берлінське архітектурне бюро Kuehn Malvezzi, яке виграло міжнародний конкурс в 2012 році. Видання Divisare пише, що основна концепція полягає в ідеї різноманітності в єдності: у кожної віри буде своє власне місце для ритуалу, а геометрична форма каркасу будівлі об’єднує різні простори і створює єдиний вид в контексті міста.

У будівлі будуть церква, мечеть і синагога, об’єднані центральним залом, де проводитимуть дискусії і заходи. Їх зможуть відвідувати люди, які сповідують різні релігії, а також атеїсти. Зовнішній вигляд центру відрізнятиметься від сусідніх житлових і комерційних будівель кубічною формою. Особливі отвори в цегляному фасаді характеризують священність простору всередині – вони розташовані навколо центрального залу з куполом. Всі простори спеціально розроблялися у співпраці з кожною з релігійних громад.

Всі фото: Kuehn Malvezzi

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button