Київ потрапив у рейтинг 100 найкращих міст світу: правда чи маніпуляція?

Дата публікації: 4.6.2021 Розділ: Колонки

Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
...

Автор колонки:

Максим Бахматов

Засновник та голова Офісу Трансформації

Останній тиждень новина про те, що Київ опинився у Топ-100 країн світу просто заполонила київський і навіть всеукраїнський медіапростір. Столиця України посіла почесне 87 місце про це писали як малопопулярні ЗМІ, так і національні видання та офіційні ресурси Київської адміністрації. 

Відповідно до рейтингу, Київ обігнав такі міста як Манчестер, Краків, і Ганновер. В «Офісі Трансформації» зацікавилися, за якими критеріями «роздавали» місця, хто формував рейтинг і чи дійсно його можна назвати об’єктивним. 

Хто створював рейтинг

Рейтинг World’s Best Cities створений канадською компанією Resonance Consultancy, яка спеціалізується на питаннях стратегії, брендингу та комунікаціях у містах. Одним словом, її експерти розробляють стратегії з питань туризму, нерухомості та економічного розвитку для громадських просторів у містах світу — створюють туристичну обкладинку для міст у різних країнах. 

Для України та власне Києва Resonance Consultancy не розроблювали жодного проєкту, однак у їхньому портфоліо є декілька міжнародних кейсів. При цьому діяльність компанії не викликає великого інтересу у публіки: на сторінках Resonance Consultancy у соціальних мережах трохи більше тисячі підписників, а публікації набирають близько десятка реакцій.

Методологія формування рейтингу

На сайті Київської міської ради вказано, що для формування рейтингу міста оцінювали за такими категоріями: безпека, якість інфраструктури, доступність транспорту, кількість установ культури, рівень розвитку бізнесу тощо. 

Правда тут часткова. Насправді сотня найкращих міст світу визначалася за шістьма категоріями, відповідно до методології формування рейтингу, яку Resonance Consultancy опублікували на своєму сайті:

  1. Категорія «Місцевість» — сюди включали оцінку погодних умов, околиць, визначних пам’яток, безпечності.
  2. Категорія «Продукт» — наявність (не якість) інфраструктури, тобто розташування біля аеропорту, а також кількість музеїв та інших пам’яток.
  3. Категорія «Культурна програма» — магазини для шопінгу, кафе, розважальні центри, концерти.
  4. «Люди» — у цій категорії оцінювали рівень міграції та кількість іноземних студентів.
  5. «Добробут» — рівень зайнятості та кількість робочих місць.
  6. «Просування» — кількість запитів на пошукових сайтах та рекламні кампанії міста.

Можемо зробити перший висновок, рейтинг не враховував ні екологічних проблем, ні якості громадського транспорту, ні затори, ні кількості зелених насаджень, ні рівня життя. Тобто Києву пощастило, що при складанні рейтингу компанія не застосовувала ті критерії, в яких наша столиця пасе задніх у порівнянні з іншими світовими містами. 

Чи можуть усього шість категорій розкрити реальний ситуацію? 

Міжнародна консалтингова компанія Mercer’s «Quality of living survey» формує щорічний рейтинг найкращих міст для житті та роботи, враховуючи 39 категорій, куди включає систему освіти, рівень цензури, якість медичної системи, клімат, економічні показники. 

Чи можемо ми назвати Київ одним з найкращих міст світу?

В теорії, ми можемо назвати будь-що чи будь-кого будь-як. Але щоб місто ставало кращим, потрібно говорити про його проблеми та вирішувати їх.

Тим паче працювати дійсно є над чим. Вище ми згадали про те, що доволі суб’єктивний рейтинг не врахував деякі категорії під час визначення найкращих місць світу. 

Тим не менш варто нагадати, що 

  • Київ у 2020-му році посів 7 місце у світі в рейтингу за індексом заторів. Наразі ця проблема залишається відкритою для міста (дані взято з рейтингу TomTom Traffic Index).
  • За оцінкою якості життя Київ на 142 місці (Рейтинг Global Rancking of cities – Current Life Evaluation).
  • У рейтингу Smart City Index за 2020 рік столиця посідає 98 сходинку.

Розслідування Офісу Трансформації показують, що Київ — справжній осередок корупційних схем та гігантських схем неефективності, які існують у комунальних підприємствах. 

Місто постійно забудовують без прийняття Генплану, ми не піклуємося про історичну спадщину, у нас не функціонує система паркування, а рівень забрудненості повітря столиці постійно посідає перші місця у відповідних рейтингах. 

Чому про це варто знати?

Ми не хочемо «сварити» чи критикувати місто — Офіс Трансформації провадить свою діяльність для покращення рівня життя та індексу комфорту в ньому.

Будь-яку інформація потрібно перевіряти та аналізувати — це аксіома, яка потрібно закласти кожному з нас. Київ — без сумнівів, чудове місто з величною історією, яка відбивається на його архітектурі та стилю життя. У столиці — величезний туристичний потенціал, який ми маємо розвивати разом з вами. 

Новини, джерелами яких є суб’єктивні рейтинги непрофесійних у цьому питанні компаній, лише замилюють нам очі та відволікають нашу увагу від реальних проблем.

Цей матеріал є авторською колонкою та може не збігатись з позицією редакції

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button

Зареєструйтеся, щоб продовжити читати «Хмарочос»

Вітаємо! За цей тиждень ви переглянули вже 5 сторінок на «Хмарочосі». Ми цінуємо, що ви є нашим активним читачем, і просимо пройти швидку реєстрацію. Ми не збираємо ваші персональні дані. Після реєстрації ви зможете продовжити користуватися сайтом.

Відповіді на популярні питання

З вашою підтримкою ми стаємо кращими і отримуємо можливість створювати більше цінних та цікавих матеріалів про наше місто. Якщо маєте питання щодо реєстрації, напишіть нам листа на [email protected]