Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото, надані пресслужбою qievdance

Музичний фестиваль Ostrov, який відбудеться 11-12 червня в Києві, було започатковано у 2013 році. Перша подія пройшла на Трухановому острові. Засновники фестивалю qievdance спеціалізувались на транс- та хаус-вечірках, але для дебютного Ostrov вирішили запросити техно-артистів. Тоді вони грали на високій, відірваній від натовпу сцені, що типово для транс-естетики. З часом техно діджеї стали ближчими до фестивальників, а танцмайданчики – компактнішими та атмосфернішими.

Вдруге Ostrov повернувся на Труханів із кращою інфраструктурою. Танцмайданчики стали критими, на випадок незапланованих злив. Фестиваль-2014 відбувався безперервно протягом двох діб. З’явилася окрема сцена з артистами формації Closer.

У сезони 2015 та 2016 років Ostrov почав нашаровувати атрибути щорічного фестивалю: постійні фестивальники та артисти, що поверталися кілька років поспіль, як-от румунський продюсер Barac. Румунська сцена від партнерів Sunrise Festival завжди збирала постійних гостей.

П’ятиріччя мало відкрити нові шляхи до розвитку проєкту. Тож у 2017 році організатори Ostrov вирішили стаціонарно розширити географію події. Сотні учасників з Угорщини, Ірландії, Польщі, Латвії, Німеччини та ще понад десяти країн отримали можливість приїхати з-за кордону та безкоштовно відвідати фестиваль. Пропозиція усталилася та тривала протягом наступних років.

У 2018 році Ostrov здійснив першу й наразі єдину подорож до Одеси. Дизайн для події розробила студія Freak Fabrique. До Одеси привезли берлінський експериментальний техно-дует Pan-Pot. Також зіграли італійці з Берліну Mind Against, ліванська продюсерка з Британії Nicole Moudaber, представниця детройтської техно-сцени польського походження Magda, виконавець аргентинського джазу в поєднанні з EDM Guti та інші запрошені артисти.

Активне переосмислення візуального виявлення фестивалю почалось у сезон 2019 року. Ostrov повернувся у Київ, отримав фантасмагоричний вигляд та сконцентрувався на тематиці єднання людини з природою. На території можна було розглядати інсталяції від арт-платформи «Дивина». Конструкції для танцмайданчика розробили співзасновники спільноти Burning Man в Україні у співпраці з архітектурною студією «Женя Засуцький і Команда». Серед інших колаборацій – qievdance спільно з брендом BLVCK limit створили лімітовану колекцію одягу з нагоди фестивалю.

Виклики 2020 року не оминули Ostrov. Коли стало зрозуміло, що немає жодної можливості безпечно влаштувати живий фестиваль – з’явився концепт онлайн-стріму OSTROV + NECHTO. У великий павільйон кіностудії імені Довженка принесли строкаті декорації та запросили дизайнерку і мисткиню Лесю Патоку. Вона створила на майданчику зонування, завдяки якому кожна сцена мала персоналізований настрій: від утопічних зелених садів, що спадають з лаштунків, до мінімалістичної сцени, що центрується на світловому шоу. На Facebook до перегляду долучились понад 16 тисяч людей. Співпраця qievdance з лейблом NECHTO продовжилась окремою лінійкою одноденних подій.

Цього року Ostrov відбудеться 11 та 12 червня. На фестивалі планують низку оновлень, ключове серед яких – локація. Наразі qievdance тримають її в секреті, однак для фестивалю це перше нове місце в межах Києва. Віддаленість від міського навантаження залишається ключовим орієнтиром, серед тизерів: розташування біля води з панорамою на центральну частину Києва.

Колаборації, що розпочались минулого року, отримали своє продовження. Леся Патока куруватиме оформлення фестивалю. Лейбл NECHTO матиме власну сцену, на якій зіграють Magda, швейцарська продюсерка Sonja Moonear, техно-музикант з Ісландії Bjarki, іспанський продюсер Orbe, українці DJ Nastia, Poly Chain, Jana Woodstock, Pahatam b2b Koloah та інші артисти.

На сцені qievdance серед інших виступлять завсідник клубів Ібіци Maceo Plex, продюсерка з Бельгії Charlotte de Witte, німецький діджей Kobosil, італієць Fedele та локальні артисти S.A. Tweeman, Zakat95, Smailov, Woo York з лайв-сетом.

Квитки на фестиваль Ostrov можна купити за посиланням.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button