Мистецтвознавиця заявила про напад депутата, який колекціонує радянські скульптури (фото)
Обласний депутат збирає декомунізовані пам'ятники у дворі біля свого приватного будинку.
Обласний депутат збирає декомунізовані пам'ятники у дворі біля свого приватного будинку.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Мистецтвознавиця Євгенія Моляр заявила, що до неї застосував фізичну силу депутат Київської обласної ради Ігор Левітас. Це сталося, коли дослідниця розшукувала декомунізовану радянську скульптуру.
Бронзова скульптура «Камінь – зброя пролетаріату» стояла у сквері навпроти кінотеатру «Жовтень», доки у 2016 році її не демонтували та не передали на зберігання КП УЗН Подільського району.
Моляр хотіла домовитися про експонування скульптури на майбутній виставці. Однак у комунальному підприємстві повідомили, що скульптура досі перебуває на балансі, але її віддали в якийсь «музей».
Колекція радянських артефактів є у приватному секторі на Нивках, у провулку, що йде від вулиці Януша Корчака. Ця колекція належить обласному депутату Левітасу, скульптури стоять біля його будинку. Моляр подзвонила у дзвоник, щоб домовитися про тимчасове експонування «Пролетаря», їй відчинила хатня працівниця. Після цього, за словами дослідниці, «вискочив ошалілий власник і почав кричати “Пошла вон!”»
«Почав забирати у мене телефон, зрештою скрутив мені руки так, що я не могла поворухнутися. На всі мої спроби щось пояснити він кричав “Ти шо патріотка?”, “Я воював!”, “Ти вопшє знаєш хто я?” Зрештою я почала кликати на допомогу. Він завалив мене на лавочку і міцно тримав, не даючи піти, і погрожував. На мій крик вибігли якісь перелякані підлітки з-за гаражів, вони відволікли його увагу, він трохи послабив хватку, так що мені вдалося вирватися і втекти», – описує конфлікт Моляр.
Вона повернулася до будинку вже з поліцією та написала заяву про напад, а також про необхідність розслідування законності розташування експонатів.
Сам Левітас заявив «Хмарочосу», що мистецтвознавиця була «неадекватною», «розводить піар», а також хотіла фотографувати його та його будинок.
«Казала мені про якісь закони – не розуміє, що відбулася декомунізація, і воно ніде не значиться… Я знав, що його викидують на металолом і я не дозволив», – зауважив він.
Левітас розповів, що має таке хобі – колекціонувати декомунізовані пам’ятники, так само як і старі автівки. Почалося з того, що знайомий подарував йому на день народження «по приколу» пам’ятник Леніну. Він встановив його на подвір’ї. Поступово інші знайомі почали дарувати ще артефакти, й зібралася колекція. Наприклад, нещодавно товариш привіз бюст Дзержинського – Левітас запевняє, що не знає, звідки.
Депутат запевнив, що «живе своїм чистим життям», не є прихильником Росії, але вважає, що такі пам’ятники – нагадування про минуле, «без якого в нас немає майбутнього».
На минулих місцевих виборах Ігор Левітас пройшов до Київської обласної ради за списком партії «Батьківщина». Раніше балотувався до Бориспільської міськради від Блоку Литвина, Партії регіонів, БПП Солідарність, а до парламенту – від УДАРу.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті