Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: unsplash.com

Київрада зменшила кількість підписів, необхідних для підтримки електронних петицій, з десяти тисяч до шести тисяч. Час для голосування зменшено з 90 до 60 днів. Відповідні зміни до Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій на пленарному засіданні підтримали 88 депутатів Києва.

Тепер прохідний бар’єр відповідає 0,2% кількості населення міста. Зміни необхідної кількості голосів поширюються і на петиції, що знаходяться в процесі на сьогодні.

Згідно зі змінами у положенні, передбачена авторизація громадян через офіційний вебсайт Київської міської ради, через картку киянина, Bank-ID, Mobile-ID, за допомогою електронного цифрового підпису. Планується, що у майбутньому голосувати можна буде і через застосунок «Дія».

Депутатка Ксенія Семенова пояснює, що також змінився алгоритм розгляду петицій для міської ради. Передбачається: десять днів на розгляд петиції з необхідною кількістю голосів і запровадження мовчазної згоди увазі порушення термінів розгляду; повний перелік умов, за яких розгляд петиції може бути припинений; петиція вважається виконаною, якщо реалізована по суті; щомісячна статистика виконання петицій і не рідше разу на пів року нарада з проблемних питань.

Очікується, що місцева влада буде працювати над наступною ітерацією змін – розділення петицій на загальноміські/районні або по тематикам.

За даними Київради, з першого жовтня 2015 року по десяти червня 2021 року у столиці було подано 6646 електронних петицій. З них набрали достатню кількість підписів тільки 57, причому остання – ще на початку 2020 року.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button