Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Owen Beard / Unsplash

Міністерство охорони здоров’я пропонує оцінити очікувану тривалість життя за допомогою «Калькулятора життя». Цей інструмент створили лікарі та фахівці з медичної кібернетики з Центру громадського здоров’я та Інституту кібернетики Глушкова на базі канадського проєкту Big Life.

«Калькулятор життя» аналізує низку факторів: звички, харчову поведінку, хронічні захворювання, фізичну активність тощо. Так, куріння, надмірне вживання алкоголю, інші шкідливі звички викликають до 60% передчасних смертей та зменшують довголіття.

Очікувана тривалість життя прогнозується з допомогою демографічних знань. Те, наскільки точно розраховується цей показник, залежить від повноти даних перепису населення країни та якості статистики про смертність.

Порахувати очікувану тривалість життя можна, зайшовши на сайт і заповнивши всі пункти опитувальника. Це займає приблизно дві-три хвилини часу. Крім очікуваної тривалості життя калькулятор показує ваші шанси дожити до мрії, яку ви вказуєте на початку тесту.

У МОЗ також радять інші калькулятори тривалості життя:

  • Livingto100 – опитувальник, що базується на даних New England Centenarian Study, найбільшому у світі дослідженні людей, які прожили до 100 років;
  • Blue Zones Vitality Compass – засновники цього калькулятора досліджували кращі стратегії довголіття: світові місця, де простежується найвищий відсоток людей, які прожили довге життя;
  • John Hancock Life Expectancy Calculator – є більш точним, адже має додаткові питання (зокрема, запитує про холестерин, артеріальний тиск тощо).

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button