Україна може зіткнутись з дефіцитом власної електроенергії. У чому причина?
До дефіцитну може привести невиконання Національного плану скорочення викидів від великих спалюючих установок.
До дефіцитну може привести невиконання Національного плану скорочення викидів від великих спалюючих установок.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Україна в 2025 році може зіткнутись з дефіцитом власної електроенергії. У цей період доступна потужність теплових електростанцій може скласти 7 489 МВт. Про це йдеться в звіті, який підготувало «Укренерго».
Зокрема, Україна може зіткнутися з дефіцитом генеруючих потужностей від 2,5 ГВт в 2025 році до дев’яти ГВт в 2031 році. Це може статись, якщо не встановити необхідний рівень базових і напівпікових генеруючих потужностей.
«Розвиток ОЕС України за базовим сценарієм свідчить, що вже в 2025 році власних генеруючих потужностей буде недостатньо для надійного покриття попиту на електричну енергію. Для забезпечення потреб споживачів України в електричній енергії необхідно буде постійно нарощувати її імпорт і значно нарощувати пропускні спроможності», – йдеться в документі.
Основною причиною ймовірного дефіциту у звіті називають невиконання Національного плану скорочення викидів від великих спалюючих установок. Його схвалив уряд в 2017 році. За прогнозами, в 2025 році доступна потужність ТЕС може скласти 7 489 МВт (при необхідних для надійної роботи Об’єднаної енергосистеми України від 9 260 МВт). У 2031 року потужність ТЕС складе до 1 242 МВт (при необхідних 11 760 МВт).
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті