Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах


Центр урбаністичних студій збирає кошти для видання книги про Чоколівку, що в Солом’янському районі Києва. Вихід книжки «(Не)комфортна (не)околиця: Чоколівка» можна підтримати на порталі Велика Ідея.

Чоколівка виникла на межі ХІХ-ХХ століття як робітниче селище на міській околиці. За півстоліття вона стала найпрогресивнішою частиною міста. Наприклад, саме тут з’явився перший у Києві житловий масив, забудований типовими «хрущовками».

«Назву про (не)комфортну (не)околицю Чоколівку нам підказали наші попередні і, на перший погляд, поширені уявлення про цей район міста: вона територіально наче й не на околиці, але й не зовсім у центрі, наче зелений і затишний район, але далеко не все ок, приміром, з мобільністю», – розповідає директорка Центру урбаністичних студій Світлана Шліпченко.

Метою видання є створення своєрідного путівника для молодих дослідників міста, а також сприяння спільнототворенню. Появі книжки передувало більш ніж двомісячне дослідження місцевості під час дослідницької практики. Команда у своїй роботі скористалась засобами й підходами соціології та застосувала методи урбан-аналізу. Над дослідженням району працювали: історикиня Тетяна Водотика, містопланувальниця Любов Апостолова-Сосса, соціологиня Марія Грищенко, та інші учасники практики.

Збірка містить понад 200 сторінок текстів, фотографій і візуалізацій. Це перше ґрунтовне і всебічне дослідженням Чоколівки. Книжку вже зверстано і вона доступна для перегляду в електронному форматі. Для реалізації проєкту необхідно зібрати 56 тисяч гривень. Іншу частину коштів планують залучити за допомоги фонду «Відродження»

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button