У Києві збирають кошти на видавництво книги про Чоколівку
Центр урбаністичних студій збирає 56 тисяч гривень для видання книги.
Центр урбаністичних студій збирає 56 тисяч гривень для видання книги.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Центр урбаністичних студій збирає кошти для видання книги про Чоколівку, що в Солом’янському районі Києва. Вихід книжки «(Не)комфортна (не)околиця: Чоколівка» можна підтримати на порталі Велика Ідея.
Чоколівка виникла на межі ХІХ-ХХ століття як робітниче селище на міській околиці. За півстоліття вона стала найпрогресивнішою частиною міста. Наприклад, саме тут з’явився перший у Києві житловий масив, забудований типовими «хрущовками».
«Назву про (не)комфортну (не)околицю Чоколівку нам підказали наші попередні і, на перший погляд, поширені уявлення про цей район міста: вона територіально наче й не на околиці, але й не зовсім у центрі, наче зелений і затишний район, але далеко не все ок, приміром, з мобільністю», – розповідає директорка Центру урбаністичних студій Світлана Шліпченко.
Метою видання є створення своєрідного путівника для молодих дослідників міста, а також сприяння спільнототворенню. Появі книжки передувало більш ніж двомісячне дослідження місцевості під час дослідницької практики. Команда у своїй роботі скористалась засобами й підходами соціології та застосувала методи урбан-аналізу. Над дослідженням району працювали: історикиня Тетяна Водотика, містопланувальниця Любов Апостолова-Сосса, соціологиня Марія Грищенко, та інші учасники практики.
Збірка містить понад 200 сторінок текстів, фотографій і візуалізацій. Це перше ґрунтовне і всебічне дослідженням Чоколівки. Книжку вже зверстано і вона доступна для перегляду в електронному форматі. Для реалізації проєкту необхідно зібрати 56 тисяч гривень. Іншу частину коштів планують залучити за допомоги фонду «Відродження»
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті