Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 23640 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: ukrainer.net

Два корпуси Довженко-центру виставили на приватизацію, повідомляється на сторінці закладу в Facebook. Колектив центру обурений та вимагає від Мінкультури відреагувати на цю ситуацію.

У повідомленні йдеться, що цього квітня Фонд держмайна звернувся до Міністерства культури та інформаційної політики України з проханням надати згоду або обґрунтоване заперечення проти приватизації будівель. У закладі зазначили, що МКІП був повідомлений про намір центру використовувати один із корпусів для розміщення фільмо-, музейного та архівного фондів, міністерство надало мовчазну згоду на приватизацію будівель.

Дохід від здачі в оренду цих корпусів приносить 50% річного валового доходу центру та складає близько 15 мільйонів гривень на рік.
У центрі вважають, що такими діями Мінкульт хоче довести інституцію до банкрутства. Також в цьому році була суттєво зменшена фінансова підтримка – з 10,0 до 7,8 мільйона гривень.

Минулого тижня Довженко-центр направив листи до Мінкульту, Фонду держмайна, комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради, в якому наполягав на скасуванні наказів щодо включення до переліку об’єктів малої приватизації та забезпеченні з боку МКІП компенсації втраченого доходу підприємства в обсязі 15 мільйонів гривень в разі прийняття рішення про приватизацію. Відповіді центр досі не отримав.

15 квітня конкурсна комісія обрала Олену Гончарук головою Довженко-центру. Раніше вона керувала Музеєм кіно Довженко-Центру, а також очолювала піарслужбу Національного художнього музею України. Вже на наступний день Мінкульт попросив скасувати обрання Гончарук директором і провести повторне голосування для визначення переможця конкурсу. На думку голови конкурсної комісії Ірини Подоляк, лист міністра можна інтерпретувати як тиск на членів комісії.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button