Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: maxdudler.de   

Дев’ятого липня в Берліні відкриють станцію метро «Музейний острів» (Museumsinsel), повідомляє Bloomberg CityLab.

Фото: maxdudler.de

Як і слідує з назви, нова станція U-Bahn з’явиться на так званому Музейному острові – частині острова Шпрееінзель, де розташовано низку знаменитих берлінських музеїв. Архітектурний ансамбль острова є світовою спадщиною ЮНЕСКО.

Фото: maxdudler.de

Проєкт станції «Музейний острів» розробляв швейцарський архітектор Макс Дудлер. В інтер’єрі він надихався дизайном театральних декорацій пруського архітектора початку ХІХ століття Карла Фрідріха Шинкеля. Будівлі, спроєктовані або Шинкелем, або під його впливом, багато в чому сформували архітектурний портрет Берліна. Його авторству, зокрема, належить класицистична будівля Старого музею (Altes Museum) на тому ж Музейному острові.

Майже під Старим музеєм, на глибині 16 метрів, розташовано платформу нової станції метро. Її виконано у мінімалістичному й дещо брутальному стилі, що можна навіть порівняти з мавзолеєм. Однак склепіння над коліями пофарбовано у насичений колір нічного неба та прикрашено дрібними спотами світла, що нагадує зоряний небосхил.

Фото: maxdudler.de

Це – омаж декорації до постановки «Чарівної флейти» Моцарта, виконаної Шинкелем у 1816 році. Саме на тлі такого зоряного неба Цариця Ночі виконує свою знамениту арію «Палає кров надією відплати».

Декорація Карла Фрідріха Шинкеля до «Чарівної флейти». Фото: metmuseum.org

Нова станція метро стане завершальним етапом у виправленні похибки лінії U5. Після падіння Берлінської стіни місто вирішило продовжити лінію на захід, але через брак фінансування у 2000-х вдалося збудувати лише відокремлений від лінії відрізок U55, який складався з трьох станцій. Він був малофункціональним, тож його використовували більше для культурних і спортивних подій, а також для зйомок Resident Evil. Торік з’явилися нові станції «Унтер-дер-Лінден» і «Ратхаус», які нарешті сполучили цей відрізок із U5.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button