Прем’єр-міністр анонсував «енергетичний безвіз» із Євросоюзом
Приєднання до європейської енергомережі ENTSO-E планується здійснити у 2023 році.
Приєднання до європейської енергомережі ENTSO-E планується здійснити у 2023 році.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У найближчі кілька років уряд України планує домовитися з Євросоюзом про п’ять «безвізів» у різних сферах. Йдеться про «промисловий безвіз», «авіаційний безвіз», «цифровий безвіз» «енергетичний безвіз» та «митний безвіз», повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Енергетичний безвіз планується оформити у 2023 році. Він передбачає відокремлення від енергосистеми з Білоруссю та Росією та приєднання до європейської енергомережі ENTSO-E.
Мережа ENTSO-E об’єднує 43 операторів у 36 країнах Європи. Наразі до європейської мережі під’єднано лише Бурштинський енергоострів, що дозволяє експортувати українську електроенергію за кордон.
У 2017 році Україна підписала меморандум, який декларує інтеграцію українських електромереж до ENTSO-E як одну з ключових стратегічних цілей «Укренерго». Серед основних етапів – переоснащення мережі (130 мільйонів євро), налагодження диспетчеризації (92 мільйони євро), удосконалення резерву генерації та її автоматичного контролю (130 мільйонів євро).
Загалом вартість інтеграції української енергосистеми до Європи була оцінена у 352 мільйони євро, з яких доля Укренерго мала становити 222 мільйони євро.
Шмигаль додав, що Україна вже 2038 днів не імпортує газ із Росії. Водночас нагадаємо, що у лютому через критичну ситуацію з запасами вугілля на складах ТЕЦ було тимчасово відновлено імпорт електроенергії з Росії.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті