Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 23633 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Casey Horner / Unsplash

У найближчі кілька років уряд України планує домовитися з Євросоюзом про п’ять «безвізів» у різних сферах. Йдеться про «промисловий безвіз», «авіаційний безвіз», «цифровий безвіз» «енергетичний безвіз» та «митний безвіз», повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Енергетичний безвіз планується оформити у 2023 році. Він передбачає відокремлення від енергосистеми з Білоруссю та Росією та приєднання до європейської енергомережі ENTSO-E.

Мережа ENTSO-E об’єднує 43 операторів у 36 країнах Європи. Наразі до європейської мережі під’єднано лише Бурштинський енергоострів, що дозволяє експортувати українську електроенергію за кордон.

Енергосистеми, що входять до складу ENTSO-E. Графіка: Вікіпедія

У 2017 році Україна підписала меморандум, який декларує інтеграцію українських електромереж до ENTSO-E як одну з ключових стратегічних цілей «Укренерго». Серед основних етапів – переоснащення мережі (130 мільйонів євро), налагодження диспетчеризації (92 мільйони євро), удосконалення резерву генерації та її автоматичного контролю (130 мільйонів євро).

Загалом вартість інтеграції української енергосистеми до Європи була оцінена у 352 мільйони євро, з яких доля Укренерго мала становити 222 мільйони євро.

Шмигаль додав, що Україна вже 2038 днів не імпортує газ із Росії. Водночас нагадаємо, що у лютому через критичну ситуацію з запасами вугілля на складах ТЕЦ було тимчасово відновлено імпорт електроенергії з Росії.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button