Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 23629 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: freeradio.com.ua

Верховна Рада підтримала постанову про перейменування селища Новгородське в Донецькій області на Нью-Йорк. За це рішення проголосував 301 народний депутат. Перейменування 12-тисячного селища ініціювали його жителі. Нью-Йорк – його історична назва.

У пояснювальній записці йдеться, що Український інститут національної пам’яті підтримав повернення назви Нью-Йорк з огляду на положення статті 5 закону «Про географічні назви», яке дозволяє перейменування населених пунктів при «необхідності повернення окремим географічним об’єктам їхніх історичних назв».

Експерти наголошують, що перейменування Нью-Йорку президією Верховної Ради України 19 жовтня 1951 року в Новгородське було продиктоване політико-ідеологічними міркуваннями комуністичної партії.
Перейменування Новгородського в Нью-Йорк вже погодили Новгородська селищна рада та військово-цивільні адміністрації Торецька й Донецької області.

Селище Нью-Йорк заснували у 1892 році німці-меноніти. Селище мало таку назву до 1951 року. За однією версією, власник парового млина Унгер відвідав Нью-Йорк в США і, перебуваючи під враженням від поїздки, запропонував так само назвати селище. Ще одна версія, таку назву запропонував промисловець Яків Нибур, який був одружений з американкою.

У США є вісім населених пунктів під назвою Одеса, а також Вест-Одеса та Лейк-Одеса. Ще дві Одеси є в Канаді та Нова-Одеса у Бразилії. Ще в Канаді є місто під назвою Нью-Київ.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button