Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 23640 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Joel Muniz / Unslpash

Конопля здатна поглинати вуглець з атмосфери вдвічі ефективніше, ніж ліси, заявляє Даршіл Шах, провідний дослідник Інноваційного центру природних матеріалів Кембриджського університету, повідомляє Dezeen.

Гектар промислової коноплі вбирає від 8 до 15 тонн CO2 на рік. Для порівняння, ліси зазвичай поглинають 2-6 тонн вуглецю, залежно від кліматичного регіону, виду та віку дерев.

З конопель також можна виробляти вуглецево-негативні матеріали та біопластик, які можуть замінити склокомпозит, алюміній тощо.

Зокрема, зі стебел промислової коноплі – рослини Cannabis sativa – виготовляють прядиво (пеньку). Промислові сорти конопель зазвичай мають низький вміст тетрагідроканабінолу (до 1%) й тому використовуються переважно у виробництві, а не у виготовленні рекреаційної марихуани (для якої годяться сорти з вмістом ТГК 6-20%).

Фото: Natrij / Вікіпедія

Жорсткі волокна конопель годяться не лише для тканин і штучного хутра, але й для виготовлення міцних матеріалів, які використовують для автомобільних деталей, турбін вітрових станцій і облицювальних панелей. Виробництво останніх потребує від 15 до 60% енергії в порівнянні з алюмінієвими панелями, бітумом або оцинкованою сталлю. Костриця – здерев’янілі частини стебел – використовується для «коноплецементу», що слугує ізоляційним матеріалом.

Зазвичай сільськогосподарські землі вивільняють великі обсяги вуглецю – у Великій Британії це приблизно три тонни CO2 з гектара щорічно. 30-40% викидів походить від добрив і пестицидів, яких вирощування коноплі не потребує.

Шах співпрацював із режисером Стівом Барроном, який має конопляну ферму у графстві Кембриджшир, під час будівництва вуглецево-нейтрального будинку з конопляних матеріалів. Цей проєкт був покликаний продемонструвати можливості коноплі в оздобленні екстер’єрів та інтер’єрів.

Фото: Oskar Proctor

Студія Practice Architecture, яка працювала над будинком, зауважує, що під вуглецевою нейтральністю зазвичай розуміється експлуатація будівлі. Однак у цьому проєкті хотіли звести до нуля викиди саме у процесі будівництва та виготовлення матеріалів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button