Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 294 днів. За цей час ми опублікували 23622 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: NASA Earth Observatory

У Канаді рекордна спека і лісові пожежі привели до утворення пірокумулятивних грозових хмар, пише Buisness Insider. Таке природне явище зафіксували у провінції Британська Колумбія.

Пірокумулятивні грозові хмари здатні створювати нові осередки загоряння за рахунок блискавок і в рідкісних випадках – викликати вогненні смерчі.

За даними метеорологів, супутники зняли масштабний пірокумулятивний шлейф над Літтоном –  невеликим селищем з населенням в декілька сотень чоловік. Раніше ми писали, що цей населений пункт майже повністю згорів у результаті лісової пожежі.

Пірокумулятивні хмари утворюються в результаті великих лісових пожеж або вивержень вулканів, коли жар і дим змішуються з холоднішим повітрям. Ці атмосферні маси здатні генерувати сотні блискавок, удари яких можуть призводити до нових пожеж. Також «вогняні хмари» випускають потужні потоки, що роздмухують полум’я на землі.

У деяких випадках рух повітря в пірокумулятивних скупченнях утворює смерчі. Якщо воронка виникла над лісовою пожежею, вихор втягує в себе палаючі частки і перетворюється вже на вогненний торнадо.

Екологи вважають, що почастішання «вогненних хмар» пов’язане з кліматичною кризою. Зокрема, метеорологи пояснювали аномальну спеку в Канаді утворенням теплового купола, зони високого тиску. Тепловий купол такої інтенсивності є безпрецедентним.

Однак вчені вважають, що через кліматичні зміни такі кризи можуть ставати частішими. У Кліматичному центрі Орегона зауважують, що тепер прогнози на майбутнє вже не можуть спиратися на спостереження минулих років.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button