Департамент КМДА погодив реконструкцію садиби Терещенків на офісний центр
Садиба Терещенків на бульварі Шевченка при цьому має статус пам'ятки архітектури.
Садиба Терещенків на бульварі Шевченка при цьому має статус пам'ятки архітектури.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Департамент охорони культурної спадщини КМДА у минулому році погодив проєкт реконструкції садиби Терещенків, що на бульварі Тараса Шевченка, 34/11. Про це повідомила ексдепутатка Олена Терещенко. Її чоловік – Мішель Терещенко – нащадок власника старовинної садиби.
За даними прокуратури, Департамент КМДА у березні 2020 року погодив проєкт перебудови (реконструкції) пам‘ятки архітектури. Олена Терещенко зазначає, що цей проєкт передбачає надбудову та перебудову чинних будинків садиби під офісний центр, в результаті якої будівля втратить свою автентичність.
Особняк в стилі неоготика побудували в 1874-1875 роках за проєктом київського архітектора Андрія-Фердінанда Краусса. Пам’ятка архітектури взята на облік рішенням Київради в 1986 році. У 1998 році взято на облік також флігель як щойно виявлений об’єкт культурної спадщини.
За даними розслідування «Схеми», у 2004 році місто оголосило конкурс для потенційних інвесторів для садиби. Переможцем обрали «Укрнафту» (акції якої майже порівну належать державі та структурам Ігоря Коломойського). Уже невдовзі після укладання інвестиційного договору з містом, «Укрнафта» передала свої права на будинки «Центрелеватормлинбуду». Цю компанюю до конкурсу не допустили.
У 2007 році садибу, площа якої становить понад 1000 квадратних метрів, передали приватному товариству – ПАТ «Центрелеватормлинбуд» – за інвестиційним договором, у тому числі з умовою провести реставрацію пам’ятки. Проте майже 15 років будівля знаходиться у занедбаному стані та руйнується. Це може призвести до її фактичного знищення.
У червні цього року прокуратура звернулась до суду з вимогою повернути будівлю у комунальну власність. Правоохоронці встановили, що у 2008 році між структурними підрозділами КМДА та приватним товариством укладено «нікчемні угоди, якими пам’ятку фактично передано у приватну власність поза приватизаційною процедурою».
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті