Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 275 днів. За цей час ми опублікували 23482 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: пресслужба КМДА

У Дарницькому районі відкрили заклад для опитування дітей, які стали свідками домашнього насильства. На базі Центру сім’ї облаштували «зелену кімнату», де дитина може максимально безболісно розповісти про свій досвід, повідомляє пресслужба КМДА.

Тут є два приміщення – в одному із дитиною працює психолог, в іншому перебувають поліцейські, які можуть бачити іншу кімнату через непрозоре скло. Поліція коригує питання через відповідні засоби зв’язку з психологом.

У КМДА зазначають, що раніше траплялися випадки, коли дитина була жертвою сексуального злочину, а працівники поліції не мали достатньо знань і вмінь для роботи з нею. До роботи в «зеленій кімнаті» залучатимуть лише відповідних фахівців, які можуть правильно поставити певні запитання, що цікавлять слідство.

У кімнаті також встановлено обладнання, яке записує розмову дитини і психолога. Тільки цей відеозапис, який зроблено в умовах такої кімнати, можна використовувати в суді без повторного допиту дитини, щоб уникнути психічних травм і стресу.

Крім опитування, у центрі також триватиме реабілітаційна робота з постраждалими від насильства.

Лише за офіційно зафіксованими даними, з початку року від жорстокого поводження постраждали 1095 дітей, а 787 стали свідками домашнього насильства.

Постраждалі від домашнього насильства можуть звертатися:

  • телефоном на муніципальну гарячу лінію: 15-00 зі стаціонарного або 044-272-15-00 з мобільного;
  • особисто до Центру гендерної рівності, протидії та запобігання насильству: вулиця Іллєнка, 20.
  • до поліції за телефоном 102.

Нагадаємо, також у Києві – на лівому та на правому березі – працюють дві кризові кімнати, де постраждалі від домашнього насильства можуть знайти тимчасовий прихисток.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button