25 мегаполісів відповідальні за більш як половину міських парникових газів
Крім міст Китаю до переліку найбільших міст-забруднювачів потрапили Москва та Токіо.
Крім міст Китаю до переліку найбільших міст-забруднювачів потрапили Москва та Токіо.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 305 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: Evgeny Nelmin / Unsplash
Лише 25 мегаполісів, переважно китайських, відповідальні за більш як половину парникових газів урбаністичного походження, повідомляє Reuters.
Група китайських учених проаналізувала обсяги викидів 167 міст у 53 країнах світу й опублікувала результати у Frontiers in Sustainable Cities.
Викиди Москви, Токіо та 23 мегаполісів Китаю, як виявилося, становлять 52% від усіх викидів досліджених міст. Київ у цей список не потрапив.
Викиди міст, загальний обсяг. Інфографіка: Ting Wei, Junliang Wu, Shaoqing Chen
Водночас якщо рахувати обсяги викидів на душу населення, то тут картина дещо інакша: міста у розвинених країнах виробляють загалом більше парникових газів, ніж у бідніших країнах.
Викиди міст, на душу населення. Інфографіка: Ting Wei, Junliang Wu, Shaoqing Chen
Автори дослідження наголошують, що не всі міста надають актуальні дані про вуглецеві викиди й щодо деяких інформація не оновлювалася з 2005 року. Тож порівнювати внески мегаполісів у кліматичні зміни складно.
У схожому дослідженні 2018 року, яке охоплювало 13 тисяч міст, йшлося про те, що на 100 міст, в яких проживає десята частина населення планети, відповідальні припадає всього 18% вуглецевого сліду.
Професор Технологічного університету Онтаріо та ексрадник Світового банку Ден Горнвег наголошує, що розвиненим містам легше скорочувати викиди: «Вони встигли виробити тонни викидів на шляху розвитку, в той час як Китай перебуває на попередній стадії».
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті