Мінінфраструктури пропонує ввести поетапну заборону дизельних авто
Законопроєкт пропонує обмежити використання авто з ДВС з 2027 року.
Законопроєкт пропонує обмежити використання авто з ДВС з 2027 року.
Фото: Toa55/Shutterstock
Міністерство інфраструктури України пропонує ввести поетапну заборону на ввезення та реєстрацію в Україні автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння. Зміни планують впровадити із 2027 року.
У такий спосіб планують стимулювати використання авто з електричними двигунами в рамках виконання Національної транспортної стратегії України до 2030 року. Уряд схвалив стратегію у 2018 році.
Пропонується поетапно заборонити ввезення і першу реєстрацію в Україні автомобілів із ДВС. Обмеження стосуються зокрема автівок, що випускаються вітчизняними підприємствами.
Заборону авто з ДВЗ пропонують реалізувати у два етапи: з першого січня 2027 року: старі автомобілі з дизельними двигунами внутрішнього згоряння; з першого січня 2030 року: нові автомобілі з дизельними двигунами внутрішнього згоряння, а також старі та нові автомобілі з бензиновими двигунами внутрішнього згоряння.
Водночас заборона не буде поширюватися на автомобілі військових формувань. Також заборона не торкнеться авто, що використовуються аграріями для своєї господарської діяльності – за умови, що вони не будуть виїжджати на дороги загального користування. Крім того, заборона не торкнеться автомобілів, вироблених до 1 січня 1981 року.
Наразі законопроєкт винесений на громадське обговорення, яке триватиме до дев’ятого серпня. Після отримання зауважень і пропозицій від приватних осіб, компаній і громадських організацій його передадуть на розгляд до Верховної Ради.
У березні цього року Мінінфраструктури пропонувало запропонувало ввести поетапну заборону дизельних авто. Тоді планувалось, що у 2028 році обмежать використання авто з ДВС, а до 2038 року заборонять ввезення всіх дизельних авто – як нових, так і старих.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті