Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 282 днів. За цей час ми опублікували 23532 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: facebook/dmr.parks

У Дніпрі зацвіли мавританські квітучі газони вздовж центральних алей п’яти парків. Про це повідомляє Департамент парків та рекреації Дніпровської міськради.

Для сонячних місць та затінку, приваблення птахів та метеликів, закріплення схилів підбирали різні суміші квітів. Такі газони корисні для парків: вони естетично привабливі, покращують різноманіття рослинного світу, приваблюють бджіл та метеликів, зберігають природність зелених зон.

Комунальники запевняють, що поля є економічними, адже майже не потребують догляду, та взагалі не потребують стрижки. Спеціально підібрані суміші добре зійшли навіть на проблемних ділянках, де раніше не росло нічого через тінь, посушливий бідний ґрунт чи рештки гравію.

Проте мавританські газони вразливі до витоптування. На відміну від класичного газону, на них не можна грати в активні ігри або ходити.

Андрій Вергеліс, заступник генерального директора КО «Київзеленбуд», пояснює у мавританському газоні ростуть бур’яни, які шкодять і викликають алергію (амброзія, борщівник), і їх треба полоти вручну. У високій траві є осередки кліщів. Тому такі газони треба створювати у місцях найменшого контакту з людьми.

Квітучі газони висадили в парках Шевченка, Лазаря Глоби, Хмельницького, Севастопольському парку та Пам’яті та Примирення.

Мавританські квітучі газони – це світовий тренд і новий вид озеленення в парках міста. Це суміші польових квітів, які майже не потребують догляду та взагалі не косяться. При цьому вони декоративні протягом всього сезону та розмножуються самосівом, а отже багаторічні.

Раніше ми писали, що у Львові створили експериментальні зони з різнотрав’я та обмежили кратність скошування трави на окремих газонах.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button