Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах


У Люксембурзі представили нову інструкцію «Екоурбанізм» – інструмент, що допоможе державному і приватному секторам працювати над створенням екологічно чистого міського середовища та підвищити якість життя жителів.

Документ визначає стратегії і концепції розвитку, на основі яких пропонується розробляти інноваційні міські концепції на районному рівні. Ці райони мають сприяти добробуту і соціальному різноманіттю, а також раціональному використанню природних ресурсів з урахуванням екологічних, просторових, соціальних і економічних характеристик.

Екорайони мають буди низьковуглецеві, гнучкі, мати доступне житло, якісний житловий простір, відтворювати симбіоз міста та природи.

Документ спрямований на встановлення загальної термінології, стимулювання інновацій і міських експериментів. З іншого боку, це контрольний список, який можна використовувати як інструмент для ефективної реалізації цілей сталого розвитку і регулювання будівництва. Наприклад, створення «15-хвилинного міста», реалізація використання ресурсів із застосовуванням принципів циркулярної економіки, стимулювання виробництва і споживання відновлюваної енергії тощо.

«Мета полягає в створенні платформи, яка просуває міське планування з позитивним впливом. Замість того, щоб обмежувати, ми пропонуємо зміни. Цей посібник дозволяє знайти спільну мову для підвищення обізнаності та стимулювання інновацій та міських експериментів», – коментують в Департаменті регіонального планування.

Стратегія спрямована на примирення міста з екологією. Зокрема, вимагає сталого міського планування та дбайливого ставлення до ресурсів. Посібник складається з трьох основних розділів («людина», «ресурси», «методологічні процеси»), які об’єднують 15 тем. Для кожної теми вказується мета, докладно описуються стратегії, які необхідно реалізувати, і в якості передової практики пропонується приклади місцевого чи міжнародного досвіду. Дизайнери та архітектори можуть отримувати натхнення з уже наявних прикладів або проконсультуватися з промоутерами цих проєктів.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button