Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Делегація Київради у Тбілісі. Фото: facebook.com/Volodymyr.Jr.Bondarenko

У Києві планують реалізувати один з архітектурних проєктів Тбілісі, заявив заступник міського голови, секретар Київради Володимир Бондаренко, який очолює київську делегацію в Грузії.

Про який саме проєкт йдеться, не уточнюють, однак делегацію зацікавив підхід Тбілісі до реконструкції історичного центру.

«Так, вам не почулось, саме реконструкція. Старі будівлі або викуповують у власників, або тимчасово розселяють мешканців, розбирають та за три роки повністю відбудовують фактично з нуля. У тих же або трохи збільшених параметрах, проте з історичною точністю до кожної деталі. Таким чином, аварійні історичні будівлі центру стають новими, збільшуючи свою вартість і залишаючись для світу», – заявив Бондаренко.

«І ще багато проєктів, реалізованих Леваном Джгаркавою (головою тбіліської міської інспекції – ред.), один з яких привеземо і до Києва», – додав він.

«Хмарочос» попросив Олену Мокроусову, кандидатку історичних наук і пам’яткознавицю, прокоментувати описаний спосіб реконструкції історичних будівель.

«Ідея дуже погана, підважується сама ідея пам’ятки як автентичного об’єкта. Пропонується старовину замінити макетами. Але ми чомусь більше цінуємо антикваріат, а не сучасні вироби такого ж вигляду. Дух старовини завжди цінніший. Реріх про це писав свого часу – жалюгідними мають уявлятися будь-які спроби підробки під старовину! І закон захищає автентику, відтворені об’єкти не можуть мати статус пам’ятника. Михайлівський Золотоверхий собор, наприклад, не може бути пам’яткою архітектури. З іншого боку, чи таке точне відтворення дешевше реставрації? Не думаю. Тоді заради чого все це?» – зауважила вона.

З 2017 року мером Тбілісі є Каха Каладзе, колишній футболіст київського «Динамо».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button