Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

У воді Дніпра знайшли понад 160 речовин-забрудників. Серед них – кислоти, луги, мінеральні солі, нафтопродукти і пестициди. До деяких нових забруднювачів навіть не адаптовані системи водоочищення, пише Liga.net.

За словами голови Національного екологічного центру Руслана Гаврилюка, під час зростання температури збільшується випаровування. Навіть якщо опади випадають, в саму річку їх надходить менше. Як результат – води в річці стає менше, як і в грунтових водах.

Дніпро в Києві є хвостовою частиною Канівського водосховища. Фактично між Київським і Канівським водосховищами взагалі немає природної течії – річка перетворена в озеро. Течія могла б насичувати киснем воду і робити річку стійкішою до зовнішнього забруднення.

Найчастіше забруднення в річках фіксують через неочищені стічні води і порушення правил експлуатації очисних споруд. Цю проблему посилюють незаконні урізання в систему дощового стоку і залпові скиди підприємствами.

Половина досі невідомих забруднювачів – фармацевтичні препарати. До них не адаптовані системи водоочищення, а їхній вплив на здоров’я людини складно передбачити. Зараз в Україні відсутні технології, які могли би забезпечити населення чистою питною водою з Дніпра.

Екологи говорять, що найчастіше річка страждає від фосфатного забруднення. Під час попадання в Дніпро вони створюють умови для розвитку синьо-зелених водоростей. Процес забруднення води погіршується вищезазначеною відсутністю течії в річці і теплою погодою. Розвиток синьо-зелених водоростей призводить до зменшення кисню у воді і головна водна артерія України починає цвісти.

Щоб вирішити проблему треба будувати дорогі очисні споруди або менш дорогі, якщо обмежувати використання фосфатів у миючих і пральних засобах. Україна обрала другий варіант, каже заступник міністра навколишнього середовища та природних ресурсів Михайло Хорев. У червні уряд прийняв відповідну постанову, яка має набути чинності через 2,5 року.

Чиновник вважає, що потрапляння в Дніпро брудних стічних вод – найбільша проблема для річки. Модернізація очисних споруд могла б вирішити 70% екологічних проблем Дніпра.

Нагадаємо, на всіх пляжах Києва від 17 липня заборонено купатися.

Фото: Liga.net

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button