Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 277 днів. За цей час ми опублікували 23486 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

У Тернополі під час утеплення фасаду будівлі колишнього спорткомплексу «Текстильник» збивають та закривають мозаїчне панно. Про це повідомив дослідник мистецтва радянського періоду Марк Семенюк.

На фото видно, що до фасадної стіни із мозаїкою приставлено риштування для проведення ремонтних робіт. Михайло Будзінський, директор підприємства «Коммед», якому від жовтня 2020 року належить ця будівля, запевнив, що усі фігури мозаїки наразі збережено, хоч вони й перебувають в аварійному стані.

Місцеве видання «Терміново» пише, що мозаїчне панно не внесено в жоден перелік пам’яток. У той час нові власники спорткомплексу нібито обіцяють подбати про його подальше збереження.

За словами Будзінського, у будівлі десятиліттями не проводилися ремонтні роботи, а через відсутність опалення псувалися стіни. Відсутність належного догляду призводила до обсипання декоративних елементів – частини орнаменту, який «довелося закрити під час робіт».

Спорткомплекс «Текстильник» входив у велику групу Тернопільського бавовняного комбінату. Зовнішнім оформленням у 1974-75 роках займався київський художник-монументаліст, член Національної спілки художників України – Валерій Ламах.

Валерій Ламах – співавтор таких мозаїчних робіт як панно в інтер’єрі річкового вокзалу в Києві, панно в інтер’єрі аеровокзалу аеропорту «Бориспіль» та мозаїки «Симфонія праці» на фасаді будинку по проспекту Перемоги, 21 у Києві.

Фото: Марк Семенюк

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button