Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: BIHUS.Info

Нещодавно заступник голови КМДА Костянтин Усов звинуватив «чорних» паркувальників у пошкодженні табличок для оплати паркування. Журналісти BIHUS.Info провели розслідування, як влада Києва бореться з незаконними паркувальниками.

«Чорні» паркувальники збирають гроші з водіїв у Києві та не видають жодних підтверджень про сплату. Тому довести, що людина платила за парковку – неможливо. При появі працівників КП нелегальні паркувальники зникають з місця своєї «роботи». Один з інспекторів розповів, що в іншому випадку вони фіксують порушення на фото передачу готівки та викликають поліцію.

КП «Київтранспарксервіс» проводить спеціальні моніторинги. У 2020-му році там написали 20 повідомлень до поліції. А за перші пів року 2021-го – 35. Якщо справа дійде до суду, паркувальникам загрожує штраф розміром 17-34 тисяч гривень.

Проте, як зазначають журналісти, на багатьох київських міських парковках немає жодного маркування, а також те, що паркувальник – шахрай, також ніде не написано. Розслідування було проведено до того, як влада міста почала встановлювати таблички з QR-кодами за оплату.

Всього у Києві 1047 майданчиків на 52257 місць. З них міська влада частину здає в оренду бізнесу. В оренду зазвичай здають так звані «нічні» парковки. Ті, що знаходяться в центральних районах та промарковані зазвичай синьою смугою, КП обслуговує самостійно.

«Нічні» парковки часто працюють не повністю законно. Наприклад, офіційно на орендованому майданчику є 20 місць, але паркується машин в рази більше. Гроші до бюджету йдуть лише з офіційних паркомісць.

Зараз у Київраді зареєстровано проєкт рішення, яким планують збільшити кількість місць на нічних парковках до 60 тисяч.

Оплата паркування здійснюється безготівковим шляхом через додатки Київ Цифровий, Приват24, Easy Pay або через інтернет-сайти ipay.ua або easypay.ua. Готівкою паркування можна оплатити в терміналі EasyPay. Паркувальники у Києві не працюють вже чотири роки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button