Будівництво індивідуального житла на Київщині переживає бум. В чому причина?
Ринок земельних ділянок в області щорічно зростає на 15-20%.
Ринок земельних ділянок в області щорічно зростає на 15-20%.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 303 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: unsplash.com
Ринок земельних ділянок під індивідуальне будівництво у Київській області переживає бум і почав зростати на 15-20% на рік. Про це пише «Економічна правда». За прогнозами експертів, ціни зростатимуть до 20% на рік.
За словами представника компанії SV Development Сергія Степенка, ринок земельних ділянок активно розвивався у 2005-2008 роках, у 2020 почався схожий процес. Зокрема, з першого червня 2020 року до 31 травня 2021 року кількість пропозицій земельних ділянок під індивідуальну забудову в Україні перевищила 530 тисяч. Щомісячна кількість таких оголошень коливалася в діапазоні 40-50 тисяч.
Лідером за кількістю пропозицій є Київщина. Найбільш популярними в області є пропозиції з продажу невеликих ділянок – до 15 соток (67% від загальної кількості).
Зростання популярності землі під приватне будівництво експерти пояснюють психологічними наслідками пандемії та обмеженістю інвестиційних інструментів.
«Відособленість, простір, відокремленість багатьма потенційними покупцями сприймаються як захищеність. Життя в приватному будинку може обіцяти більше комфорту і можливостей облаштувати побут так, як хочеться, і при цьому не залежати від низки соціальних факторів», – пояснює Піта.
Головним критерієм формування ціни є близькість до столиці – 5-10 кілометрів. Також враховуються часові витрати на дорогу до міста, ідеальний час – 15-20 хвилин. Другим важливим фактором є ціноутворення статус та інфраструктуру території. Наявність комунікацій – газу та електрики – може підняти вартість ділянки наполовину (до 60%). Наявність поблизу ділянки озера, річки або лісу автоматично додасть до її вартості ще 20%.
Ціни на земельні ділянки під приватне будівництво стартують від 500 доларів за сотку в сільській місцевості на відстані понад 50 кілометрів від Києва і сягають 5 тисяч доларів за сотку на відстані до 5 кілометрів від столиці.
Найдорожче оцінюються земельні ділянки в містах Київської області. Так, в Обухові ціна за сотку сягає 2,3 тисячі доларів, в Ірпені та Білій Церкві – 3 тисячі доларів, у Бучі та Славутичі – 5 тисяч. Найпопулярнішим напрямком за запитами клієнтів є Житомирське шосе.
За останній рік у 20-кілометровій зоні від Києва ліквідна земля подорожчала на 10-15%. За оцінкою порталу Domik.ua, за останній рік ціни в передмісті Києва зросли на 20%. За прогнозами Асоціації рієлторів, до кінця 2021 року вартість найбільш затребуваних ділянок може зрости ще на 7%. У 2021 році ціни на ділянки під індивідуальне будівництво зростуть на 20% і цей тренд збережеться впродовж найближчих років.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті