Будівництво індивідуального житла на Київщині переживає бум. В чому причина?
Ринок земельних ділянок в області щорічно зростає на 15-20%.
Ринок земельних ділянок в області щорічно зростає на 15-20%.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Ринок земельних ділянок під індивідуальне будівництво у Київській області переживає бум і почав зростати на 15-20% на рік. Про це пише «Економічна правда». За прогнозами експертів, ціни зростатимуть до 20% на рік.
За словами представника компанії SV Development Сергія Степенка, ринок земельних ділянок активно розвивався у 2005-2008 роках, у 2020 почався схожий процес. Зокрема, з першого червня 2020 року до 31 травня 2021 року кількість пропозицій земельних ділянок під індивідуальну забудову в Україні перевищила 530 тисяч. Щомісячна кількість таких оголошень коливалася в діапазоні 40-50 тисяч.
Лідером за кількістю пропозицій є Київщина. Найбільш популярними в області є пропозиції з продажу невеликих ділянок – до 15 соток (67% від загальної кількості).
Зростання популярності землі під приватне будівництво експерти пояснюють психологічними наслідками пандемії та обмеженістю інвестиційних інструментів.
«Відособленість, простір, відокремленість багатьма потенційними покупцями сприймаються як захищеність. Життя в приватному будинку може обіцяти більше комфорту і можливостей облаштувати побут так, як хочеться, і при цьому не залежати від низки соціальних факторів», – пояснює Піта.
Головним критерієм формування ціни є близькість до столиці – 5-10 кілометрів. Також враховуються часові витрати на дорогу до міста, ідеальний час – 15-20 хвилин. Другим важливим фактором є ціноутворення статус та інфраструктуру території. Наявність комунікацій – газу та електрики – може підняти вартість ділянки наполовину (до 60%). Наявність поблизу ділянки озера, річки або лісу автоматично додасть до її вартості ще 20%.
Ціни на земельні ділянки під приватне будівництво стартують від 500 доларів за сотку в сільській місцевості на відстані понад 50 кілометрів від Києва і сягають 5 тисяч доларів за сотку на відстані до 5 кілометрів від столиці.
Найдорожче оцінюються земельні ділянки в містах Київської області. Так, в Обухові ціна за сотку сягає 2,3 тисячі доларів, в Ірпені та Білій Церкві – 3 тисячі доларів, у Бучі та Славутичі – 5 тисяч. Найпопулярнішим напрямком за запитами клієнтів є Житомирське шосе.
За останній рік у 20-кілометровій зоні від Києва ліквідна земля подорожчала на 10-15%. За оцінкою порталу Domik.ua, за останній рік ціни в передмісті Києва зросли на 20%. За прогнозами Асоціації рієлторів, до кінця 2021 року вартість найбільш затребуваних ділянок може зрости ще на 7%. У 2021 році ціни на ділянки під індивідуальне будівництво зростуть на 20% і цей тренд збережеться впродовж найближчих років.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті