Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 275 днів. За цей час ми опублікували 23482 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Jacek Dylag/unsplash

У Київводоканалі порадили киянам пити воду з-під крана замість купівлі бутельованої води. Там запевняють, що вода з-під крана «цілком» безпечна: вона проходить всі стадії обробки й знезараження.

Вода відповідає Державним санітарним правилам і нормам, запевняють в компанії. Також ця вода має природний склад мінералів. 40% всієї води очищається без застосування хлору і не має сторонніх смаків і запахів. При цьому у водоканалі звинуватили постачальників бутельованої води у відсутності документів і недотриманні стандартів. На їхню думку, вона часто не очищається належним чином і може бути небезпечною.

У централізовану систему Києва вода надходить з трьох джерел: Десенка (60%), Дніпро (30%) і артезіанських джерел (10%). Щодня якість води перевіряють за 22 показниками – головна лабораторія Київводоканалу аналізує понад 70 проб води. У Київводоканалі заявляли, що легкий запах хлору у води – це нормально. Там також пояснювали, що наявність осаду під час кип’ятіння свідчить про наявність солей кальцію і магнію

Голова Ради з урбаністики Києва Віталій Селик розповів «Громадському», що воду у Києві очищають непогано. Ще кілька років тому для цього використовували європейські реагенти. Також воду на виході щокілька годин перевіряють у лабораторії.

Користувачі Facebook, де з’явився допис, відреагували критично. Більшість містян поскаржилось на якість води з-під крану, наприклад, що фільтри для зворотного осмосу забиваються дуже швидко.

У 2019 році «Хмарочос» провів власний експеримент. Ми взяли два зразки води – один набрали на Дніпровській очисній станції відразу процесу фільтрації, другий – з-під крана в житловому будинку на вулиці Дмитрівській. Воду здали на експертизу в незалежну сертифіковану лабораторію «Субос». Виявилось, по багатьох стандартах (вміст алюмінію, нітритів, водневий показник, кількість аміаку) вода з водогону відповідає не лише українським вимогам, а і ЄС.

Крім того, водопровідна вода з Дмитрівської майже в 4,5 раза жорсткіша за показники ЄС – при нормі 1,2 ммоль/літр в країнах Європи у водопровідної води у Києві цей показник складає 5,2 ммоль/літр.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button